Проблеми ЛКСП «Лисичанськводоканал» обговорили з представниками Дитячого фонду ООН (UNICEF) у міській раді

Вчора, 13 листопада, міський голова Сергій Шилін та директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Сергій Лозиченко провели зустріч з представниками Дитячого фонду ООН (UNICEF): координатором та менеджером з управління інформацією Кластеру з питань води, санітарії та гігієни Марком Баттлом та Володимиром Калініним, керівниками проектів з питань води, санітарії та гігієни Андрієм Солоненком та Стасом Димковським.

В рамках заходу були обговорені нагальні проблеми ЛКСП «Лисичанськводоканал» та проєкти, в яких наразі зацікавлена міська рада, щоб вивести підприємство з кризи.

Очільник міста Сергій Шилін наголосив, що застарілі системи водопостачання та водовідведення ЛКСП «Лисичанськводоканал» передбачають наявність в місті великих підприємств, які не працюють. Саме тому ключовою проблемою водоканалу є енерговитратність, а також несучасне обладнання, яке при частому відключенні електроенергії загрожує місту великою аварійністю.

Сергій Іванович наголосив на неможливості вирішення питання за рахунок місцевого бюджету, адже приблизна сума реалізації проєктих робіт з модернізації обладнання складає 350 млн грн. — це й заміна насосів, двигунів, трубопроводів, каналізації тощо. Частина проєктів, на певну суму, вже написана, а над іншими треба працювати.

Представники Дитячого фонду ООН (UNICEF) зауважили, що донори розглядають лише проєкти, в яких є економічний ефект, тому про це треба потурбуватись заздалегідь.

За словами Марка Баттла кожну організацію, яка потребує допомоги, фонд намагається спрямувати на правильне написання проєктів, щоб ними зацікавилися донори.

Стосовно вже існуючої допомоги фонду в рамках гуманітарної місії висловився Андрій Солоненко: «UNICEF нещодавно передала водоканалу кілька одиниць техніки, яка використовується підприємством, а також організація виконує заміну частини трубопроводу по вул. Генерала Потапенко».

Представники Дитячого фонду ООН (UNICEF) наголосили, що наступна частина допомоги буде мати характер посередника між ЛКСП «Лисичанськводоканал», як підприємством, що знаходиться у кризі, та організаціями-донорами. Тож Марк Баттл пообіцяв розпочати підготовчу місію з цього питання, а лисичанським керівникам порадив найшвидше перейти до детального вивчення ефективності кожного з проєктів.