Міська комісія ТЕБ і НС запропонувала вжити заходи, які дозволять локалізувати спалах кору у Лисичанську, призупиняти навчання у школах та садочках не будуть

Сьогодні, 1 лютого, в міській раді Лисичанська відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови — начальника відділу мобілізаційної та режимно-секретної роботи та цивільного захисту населення Володимира Агафонова.

Під час засідання члени комісії обговорили складну епідемічну ситуацію із захворюваності на кір у містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.

Комісія констатувала, що станом на 1 лютого у місті Лисичанську зареєстровано спалах кору та класифікувала випадки захворювання на кір, як надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня.

На цей час зареєстровано 12 випадків захворювання серед яких 8 — діти, 7 з яких відвідують загальноосвітні навчальні заклади міста. В усіх закладах проводяться протиепідемічні заходи. Контактні особи відсторонені від навчального процесу, директорам учбових закладів надані рекомендації, щодо роз’єднання контактних осіб та надання їх даних дільничному педіатру для проведення медичного спостереження. Станом на 31 січня поточного року проведена вакцинація 31 контактній особі, за якими проводиться медичне спостереження.

Комісія заслухала інформацію та вирішила вжити низку заходів, які забезпечать зменшення і припинення розповсюдження інфекції у місті. Зокрема, йдеться про щоденний моніторинг відвідуваності навчальних закладів, дотримання належного санітарно-гігієнічного та протиепідемічного стану, проведення дезінфекційних заходів, обмеження проведення культурно-спортивних масових заходів до 25 лютого поточного року, проведення профілактичних щеплень груп професійного ризику, посилення інфоромаційно-роз’яснювальної роботи тощо. Однак про припинення навчання у школах чи дитячих садочках не йдеться.

Також під час роботи комісії було затверджено План роботи місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2019 рік, План першочергових (невідкладних) запобіжних заходів та робіт на об’єктах і територіях з ризиком виникнення надзвичайних ситуації на території м. Лисичанськ на 2019 рік та погоджено Графік комплексної перевірки захисних споруд, які розташовані на території міст Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля на 2019 рік.