В міській раді відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 18 січня, в Лисичанській міській раді відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Сергія Шиліна.

В засіданні комісії взяли участь представники Луганської обласної державної адміністрації: начальник Управління цивільного захисту Володимир Мирошниченко та спеціаліст Департаменту житлово-комунального господарства Андрій Зайцев.

На порядку денному засідання комісії були розглянуті питання про припинення постачання електричної енергії на об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал» та КП ЛМР «Електроавтотранс» та про недопущення виникнення надзвичайної ситуації в містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля через ускладнення погодних умов.

Про припинення постачання електричної енергії на підприємства ЛКСП «Лисичанськводоканал» та КП ЛМР «Електроавтотранс» 24 та 29 січня, відповідно до листа Лисичанського РЕМ ТОВ «ЛЕО», доповіли начальник Управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ Віталій Сахань, директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Максим Фатьянов та головний інженер КП ЛМР «Електроавтотранс» Володимир Суслов

Зазначимо, що питання відключення ЛКСП «Лисичанськводоканал» підіймається вже неодноразово і є нагальним для міста в цілому. А відповідно до Закону України «Про санітарне та епідеміологічне благополуччя населення» та ст.6 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» відключення об’єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання, як об’єктів життєзабезпечення та стратегічного значення, забороняється.

Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» Максим Фатьянов доповів про кроки підприємства щодо погашення заборгованості перед ТОВ «ЛЕО», та зазначив, що їх, нажаль, замало для вирішення даного питання і уникнення відключень.

За підсумками тривалої дискусії, члени комісії ухвалили ряд рішень щодо вирішення цього питання. А саме: були прийняті рішення щодо зобов’язання ТОВ «ЛЕО» виконувати ст. 6 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ спільно з ЛКСП «Лисичанськводоканал» та КП ЛМР «Електроавтотранс» - підготувати проекти рішень Лисичанської міської ради про виділення коштів на фінансову підтримку цим підприємствам, підготувати та направити листи про ситуацію, яка може статися на території мм. Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля внаслідок часткового припинення поставок електроенергії на об’єкти ЛКСП «Лисичанськводоканал», а також про загрозу виникнення надзвичайної ситуації до голови Верховної Ради України Парубія А.В., прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., народних депутатів Дунаєва С.В., Бойко Ю.А., голови Луганської обласної державної адміністрації – військово-цивільної адміністрації, прокуратури Луганської області, ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, Головного управління Національної поліції в Луганській області, керівника штабу ООС.

Окрім того, директору КП ЛМР «Електроавтотранс» Антону Хмілевському комісія доручила провести розрахунки коштів, необхідних для утримання рухомого складу електротранспорту, а директору ЛКСП «Лисичанськводоканал» - звернутись з позовною заявою до господарського суду Луганської області стосовно порушення ТОВ «ЛЕО» конституційного права громадян на здорові умови життя громадян та низки законів України.

Також члени комісії доручили управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ, ЛМУ ГУ ДСНС в Луганській області, ЛКСП «Лисичанськводоканал», у разі відключення від електропостачання об’єктів ЛКСП «Лисичанськводоканал», виконувати забезпечення підвозу питної та технічної води, скласти графіки підвозу питної та технічної води населенню міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля.

З питання щодо недопущення виникнення надзвичайної ситуації в містах Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля через ускладнення погодних умов доповіли начальник управління з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКГ Віталій Сахань, начальники відділів освіти та культури Тетяна Худобі Худоба та Людмила Ткаченко, а також директори КАТП 032806 та ЖЕКів №№ 1, 3, 5, 6, 8.

«Внаслідок впливу активних циклонів на території міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля склалися складні погодні умови, тому для своєчасного реагування на можливі загрози виникнення надзвичайних ситуацій необхідно всім комунальним службам бути готовими до виконання завдань за призначенням», - наголосив міський голова Сергій Шилін.

Т.в.о. заступника начальника Управління патрульної поліції в Луганській області Микола Кононов звернувся до членів комісії з питанням ускладнення руху вантажівок на дорожніх підйомах міста. Заступник міського голови Андрій Шальнев наголосив, що комунальні підприємства міста роблять все можливе для забезпечення руху, а дороги про які йде мова мають обласне значення і Луганська облдержадмістрація про цю проблему сповіщена.

За результатами обговорення нагальних питань усіма присутніми, члени комісії доручили комісії з питань благоустрою території міста Лисичанська продовжувати проводити роботу з підприємствами, установами та організаціями м. Лисичанськ стосовно прибирання ними бурульок та снігу на закріплених ділянках. Окрім того, штабу з координації робіт щодо своєчасної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери міста Лисичанська до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років та сталого проходження опалювального сезону, штабу з питань забезпечення безперебійної роботи автотранспорту та боротьби зі сніговими заметами та ожеледицею було доручено здійснювати моніторинг погодних умов; залучати необхідні сили і засоби для своєчасної протидії загрозам; інформувати через ЗМІ населення, водіїв та перевізників про очікуване ускладнення погоди; сприяти роботі стаціонарних пунктів обігріву тощо.

Також комісія доручила Управлінню патрульної поліції в Луганській області залучати необхідну кількість патрулів для регулювання дорожнього руху з метою недопущення скупчення транспорту, встановити контроль за дотриманням водіями режимів дорожнього руху, спрямовувати рух великогабаритного та вантажного транспорту підчас ожеледиці та снігових заметів в пункти відстою. А Лисичанському МУ ГУ ДСНС України в Луганській області – забезпечити готовність техніки підвищеної прохідності, готовність мобільного пункту обігріву та своєчасне їх залучення для надання допомоги учасникам дорожнього руху у разі утворення транспортних заторів.