Щодо забезпечення прав людей з інвалідністю

20 листопада під час чергового засідання виконкому начальник управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (УПСЗН) Олена Єздакова доповіла про стан роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю.

«На сьогоднішній день в нашому місті мешкає близько 5 тисяч людей з інвалідністю, з них більше 200 рухаються тільки за допомогою крісел колісних та 312 дітей з інвалідністю віком до 18 років.

Соціальний захист даної категорії осіб з боку держави полягає зокрема у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні громадського транспорту, засобів комунікації і зв’язку до особливостей людей з інвалідністю», — зазначила в своєму виступі Олена Андріївна.

Також начальник УПСЗН підкреслила, що одним з найважливіших напрямів роботи усіх органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування є комплексне вирішення проблем зазначеної категорії громадян, забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, надання реабілітаційних послуг в реабілітаційних установах, опіка та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена.

Окрім того, робота у даному напрямку полягає в сприянні оформлення осіб з інвалідністю до будинків-інтернатів, працевлаштуванню, наданні соціальних послуг та соціального обслуговування, піклуванні про охорону здоров’я, освіту та участь у громадському і культурному житті, доступності до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення, виконавчий комітет Лисичанської міської ради вирішив прийняти до відома та продовжити активну роботу щодо забезпечення прав людей з інвалідністю.