Створення ОТГ з центром у Лисичанську

Вчора, 16 травня, у міській раді консультанти Луганського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ) провели виїзну консультацію з питання приєднання та створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ) з центром у Лисичанську — місті обласного значення.

У заході взяли участь керівництво міста Лисичанська на чолі з міським головою Сергієм Шиліним, представники виконавчих органів міської ради, депутати, голови прилеглих громад.

Галина Баташова, консультант з правових питань Асоціації міст України, в рамках проекту ПУЛЬС USAID, розповіла присутнім про стан просування реформи місцевого самоврядування в Україні та процедуру приєднання.

Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського РВ АМУ, повідомила про конфігурацію потенційної Лисичанської ОТГ згідно Перспективного плану формування територій громад Луганської області.

Людмила Євсєєва підкреслила значимість відстоювання прав та інтересів громад Луганської області та України в цілому Асоціацією міст України в бюджетних питаннях, в тому числі пайової участі, сплати земельного податку Укрзалізницею тощо.

Наприкінці консультацій Наталія Бойко представила присутнім основні аспекти реформи охорони здоров’я.

Консультанти АМУ з задоволенням відповіли на всі поставлені питання, тематика яких більшістю стосувалася впровадження та реалізації реформи охорони здоров’я.