"Україна - соборна держава"

За такою темою сьогодні, 19 січня, у міському краєзнавчому музеї відбулась науково-практична конференція, на яку було запрошено старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів міста, вчителів та викладачів історії міста.

З метою виховання у молоді міста почуття патріотизму і гордості за свою державу ведучі конференції, методист Лисичанського методичного центру освіти Наталя Петрова та директор музею Ніна Бондар, закликали учнів згадати історичні події 1917 року. Наталя Петрова зазначила: «2017 рік — є особливим ювілейним роком для України. Цього року ми святкуємо 100-річчя від дня заснування Української Центральної Ради, яка стала першим державним органом на території нашої країни. 1917 року відбувся жовтневий переворот, після якого Українська держава проголосила свою незалежність. Про ці важливі події ми поговоримо на нашій конференції».

Під час заходу науковий співробітник музею Карина Драниш провела учням невеличку екскурсію в події 1917 — 1919 років, а саме в спроби українського народу створити незалежну вільну державу, в процес проголошення Акта Злуки.

Вчитель історії спеціалізованої школи № 27 Ельвіра Карпенко розповіла учням про діяльність української центральної ради. Учениці 11 класу школи № 27, Діана Москаленко та Анастасія Борисенко, підготували доповідь про Михайла Грушевського, його біографію, політичну діяльність, його велику роботу як історика. Свій виступ учениці доповнили слайд презентацією.

Наталя Петрова в перервах між виступами залучала школярів до діалогу, перевіряючи їх знання з історії рідної держави. Учні із задоволенням відповідали на запитання.

Подібні заходи є дуже важливими, адже саме завдяки їм, учні можуть доповнити свої знання з історії рідної країни та розширити всій світогляд.

Зазначимо, що організатором конференції виступили відділ освіти Лисичанської міської ради, Лисичанський методичний центр освіти та міський краєзнавчий музей.