В Лисичанську відкрилась виставка ікон

Сьогодні, 15 березня, в Лисичанському міському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки ікон-картин із зображенням образу Богородиці з особистої колекції Ольги Богомолець, виконаних відомим українським митцем Олександром Охапкіним.

Куратор виставки — директор музею українських домашніх ікон та старожитностей «ДУША УКРАЇНИ» Аліна Гайдук представила широкому загалу більше тридцяти ікон-картин, виконаних олією на полотнах.

Образ Богородиці є найшанованішим в Україні. До Божої Матері звертаються при всіх негараздах, турботах і печалях, у Неї шукають захисту і розради, Її опіки й покровительства очікують у часи війни та смутку. Вона захищає й оберігає всіх і кожного.

Найчисленнішими серед українських старовинних ікон є ікони із зображенням образу Богородиці, зазначає і доводить доктор медичних та філософських наук, меценат Ольга Богомолець, яка протягом 35 років збирає українські домашні ікони. У 90-х роках за безцінь їх продавали на барахолках або викидали на смітники. Тоді Ольга Богомолець ще не знала, що ці ікони відкриють перед нею справжню ДУШУ нашого народу. Домашні ікони відрізняються теплотою та людяністю, бо українці завжди пам’ятали: Бог їх любить!

Свою колекцію Ольга Богомолець поповнює творами сучасних митців, які увібрали в себе традиції народу. Саме такими є роботи талановитого українського живописця Олександра Охапкіна.

На іконах Олександра Охапкіна багато квітів: мальви, ромашки, волошки. Художник зауважує: українці віддавна любили прикрашати свій побут. Зверталися до краси, промовляючи до Бога. Цей шлях через красу до Бога Олександр Охапкін втілює у своїх роботах.

Виставка доповнена врятованими та збереженими старовинними рушниками, які подані у вигляді сучасної картини, — рушартами. Ці вишиті полотна несуть сакральний зміст та енергетику, яку вклали в них майстрині сотню років тому.

Запрошуємо поринути у духовний і прекрасний світ української ікони. Виставка триватиме лише три дні, з 15 по 17 березня.

Часи роботи: з 10 до 18 години. Вхід вільний.

М. Лисичанськ, Проспект Перемоги, 94

Відділ культури Лисичанської міської ради