У Лисичанську відбулось засідання Координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми

Вчора, 14 грудня, у Лисичанській міській ради відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми під головування заступника міського голови Ігоря Ганьшина.

В роботі Координаційної ради взяли участь начальники та спеціалісти управлінь, відділів та служб Лисичанської міської ради, представники місцевих органів держаної влади та Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області.

Під час засідання головний спеціаліст відділу освіти Юлія Курпас доповіла про систему роботи закладів загальної середньої освіти щодо запобігання різним видам насильства. «В загальноосвітніх навчальних заклад міста Лисичанська навчається 8301 учень. В школах протягом навчального року проходять заходи з профілактики запобігання жорстокому поводженню з дітьми, а саме: оформлено куточки з охорони прав дитинства та законних інтересів дітей: „Права дитини“, „Конвенція ООН про права дитини“; розміщено стенди з телефонами довіри, міських організацій, куди дитина може звернутися у випадку жорстокого поводження; працюють гуртки та секції (у 2017-2018 н. р. працюють 304 секції та гуртків, до яких залучено 4711 дітей); виховні клуби за інтересами, волонтерські загони, проводяться виховні заходи та інше», — зазначила Юлія Олександрівна.

Також, Юлія Курпас ознайомила присутніх з результатами опитування «Насильство в школі: аналіз проблеми та допомога, якої потребують діти та вчителі у її розв’язанні». Характерним показником є зростання кількості дітей, які відповідають «так» на питання «Чи знаєш ти, що таке насильство над людиною?». Підводячи підсумок своєї доповіді головний спеціаліст відділу освіти зазначила, що питання забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насильства, родинно-сімейного виховання розглядаються на нарадах, засіданнях педагогічних рад, батьківських зборах.

Про роботу Лисичанського відділу поліції щодо питань з протидії торгівлі людьми, зокрема, торгівлі дітьми, насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, гендерної рівності висвітлював заступник начальника сектору превенції Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області Сергій Бондаренко.

Сергій Юрійович зазначив, що у випадку надходження до відділу поліції заяви про вчинення насильства в сім’ї або реальну його загрозу, у разі необхідності та за наявності законних підстав, працівник поліції уживає заходи, а у подальшому здійснює контроль та профілактичні заходи.

«Спільно з представниками відділу сім’ї, молоді та спорту, службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лисичанської міської ради регулярно здійснюються спільні рейди щодо відвідування сімей групи ризику, під час яких проводяться профілактичні заходи з метою недопущення насильства в сім’ях в подальшому. Так до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї з початку 2017 року було притягнуто 101 особа, з них: 19 осіб повторно», — доповів Сергій Бондаренко.

Також під час засідання члени координаційної ради розглянули заяви та повідомлення про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення. Відповідно до журналу обліку заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення, що ведеться відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради, станом на 13.12.2017 зареєстровано 12 повідомлень. Усі повідомлення щодо протиправних дій по відношенню до неповнолітніх дітей були скоєні їх батьками. Комісією у складі спеціалістів відповідних служб (відділ у справах сім’ї, молоді та спорту; служба у справах дітей; ЦСССДМ; ВП ГУНП в Луганській області) складені акти з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення. Заяв або повідомлень від інших осіб щодо яких було б вчинено насильство в сім’ї, до відділу не надходило.

До уваги мешканців міста!

Громадська організація «Ла Страда-Україна» повідомляє, що на базі організації функціонують дві «гарячі лінії»:

— Національна «гаряча лінія», яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116111 (з мобільних). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу — з 12.00 до 16.00.

— Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким загальноєвропейським номером 116123 (з мобільних телефонів). Лінія працює цілодобово, анонімно, конфіденційно та безкоштовно.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради