У міській раді відбулось засідання Координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми

Вчора, 9 грудня, у міській раді під головуванням заступника міського голови Ігоря Ганьшина відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Під час засідання члени Координаційної ради вирішили порушити клопотання перед головою Луганської обласної державної адміністрації про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» Ірині Рябцевій.

Члени ради заслухали інформацію головного спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Інни Шпаковської про факти скоєння насильства в сім’ї та заходи щодо запобігання та протидії насильству. Інна Іванівна відзначила, що протягом 9 місяців 2019 року надійшло 506 звернень щодо насильства в сім’ї, з них 10 — від дітей, 408- від жінок та 88 — від чоловіків. З урахуванням аналізу стану правопорушень в місті проводились спільні профілактичні заходи щодо попередження насильства в сім’ї, до яких залучались фахівці Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області, служби у справах дітей, Лисичанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Також Інна Шпаковська навела статистичні показники:

— 132 особи перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї;

— 23 сім’ї занесені до Банку даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах (з приводу насильства) за даними Лисичанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

— 51 особа охоплена соціальними послугами (з приводу насильства) за даними Лисичанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

— 39 дітей перебувають на обліку з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними за даними служби у справах дітей Лисичанської міської ради.

Зазначимо, що до щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в рамках інформаційної кампанії «Розірви коло» 9 грудня у Лисичанську відбулось відкриття муралу «Любить не любить».

Головний спеціаліст служби у справах дітей Анжеліка Столярова розповіла присутнім про постановку та зняття з профілактичного обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та зазнали насильства в сім’ї, а про Державні соціальні стандарти та соціальні гарантії в системі соціального забезпечення проінформувала членів ради головний спеціаліст сектору прийняття заяв та документів відділу соціальної допомоги УПСЗН Наталія Ганусенко.

«Найбільша питома вага серед загальної кількості безробітних припадає саме на молодь у віці від 18 до 35 років, це освічені молоді люди, що мають професійну кваліфікацію, однак не мають досвіду, тобто, є неконкурентоспроможними на ринку праці», — зазначила у своїй доповіді про економічний розвиток міста директор Лисичанського центру зайнятості Тетяна Соколко.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради в котре нагадує, що при відділі діє «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми. Телефони (06451) 7 35 43, 7 29 39.

Також ви може звернутися до:

— служби у справах дітей Лисичанської міської ради за адресою: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62 або за телефонами (06451) 73509, 72661;

— комунального закладу «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» за адресою м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62, або за телефонами (06451) 7 24 60, 7 26 96;

— відповідних підрозділів Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області — дільничних інспекторів поліції, а якщо це стосується дитини, до інспекторів сектору превенції за адресою: м. Лисичанськ, вул. ім. Д.І. Менделєєва, 71 або за телефонами (06451) 7 04 54, 102.