До уваги внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

В Україні продовжує діяти державна програма спрямована на поліпшення житлових умов внутрішньо переміщених осіб, з числа учасників АТО/ООС, визнаних учасниками бойових дій або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на позачергове забезпечення житлом.

Забезпечення житлом здійснюється шляхом виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі — грошова компенсація).

Механізм призначення та виплати грошової компенсації визначено Порядком виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280 (зі змінами) (далі — Порядок).

Дія Порядку поширюється на внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Необхідними умовами під час звернення за призначенням грошової компенсації є перебування не менш ніж один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах однієї територіальної одиниці або області за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації та перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем фактичного проживання (далі — квартирний облік).

Заява про призначення грошової компенсації та копії документів передбачених пунктом 5 вищезазначеного Порядку подаються до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

Розгляд заяв, перевірка документів, прийняття рішення про призначання або відмову в призначенні грошової компенсації, здійснюється уповноваженою комісією.

Відповідно до розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області від 19.08.2020 № 96 в місті створено міську комісію з розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі — Комісія). У своїй роботі Комісія керується нормами Порядку.

Перелік підстав відмови у призначенні грошової компенсації визначений пунктом 14 Порядку, однією з них є наявність у внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію, майнових прав на нерухомість, будівництво якої не завершено, чи прав власності на нерухоме майно, в тому числі на житлове приміщення, що відповідає нормі жилої площі, визначеної статтею 47 Житлового кодексу Української РСР, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території (крім житлового приміщення, яке зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), або таке нерухоме майно було відчужено протягом останніх п’яти років, що передують даті подання заяви про призначення грошової компенсації.

Грошова компенсація виплачується на спеціальні рахунки заявників, відкриті в ПАТ «Державний ощадний банк України» в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, та використовується протягом року на придбання у власність самостійно обраного житла у будь-якому населеному пункті України.

Більш детальну інформацію можна отримати звернувшись до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22 А, каб. № 7 або за телефонами: (06451)73027, 0997503992.

Управління праці та соціального захисту населення УПСЗН ВЦА м. Лисичанська