Щодо торгівлі новорічними ялинками

Жодні новорічні святкування не обходяться без головної прикраси даного дійства — ялинки.

Торгівля ялинками у м. Лисичанську розпочалась 17 грудня і триватиме до 31грудня 2018 року включно.

З метою задоволення попиту населення у новорічних ялинках, впорядкування передноворічної виїзної торгівлі, рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 04.12.2018 №741 було визначено місця для здійснення виїзної передноворічної торгівлі хвойними деревами на території міста. Всього для продажу ялинок перед новорічними святами, крім ринків, було визначено додатково 14 місць у різних мікрорайонах міста.

Підставою для здійснення виїзної торгівлі хвойними деревами у визначених місцях, крім територій ринків, є письмове погодження Лисичанської міської ради, що підтверджує згоду на розміщення об’єктів виїзної торгівлі за вказаною адресою.

Здійснювати торгівлю ялинками в інших місцях заборонено.

За інформацією Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства роздрібна торгівля новорічними ялинками вважається законною при наявності на кожній новорічній ялинці самоклеючої етикетки або пластикової бирки з серією та номером. При здійснені роздрібної торгівлі у пунктах виїзної торгівлі повинні бути товарно — транспортні накладні на новорічні ялинки з вказаними в них номерами етикеток або бирок та документи, що засвідчують якість та безпеку хвойних дерев (акт фіто санітарної експертизи, паспорт радіаційної якості).

Походження новорічних ялинок перевіряється на сайті www.ukrforest.com розділ «перевірка ялинки» за номером етикетки або бирки новорічної ялинки. У разі, якщо інформація про заготівлю новорічної ялинки на сайті буде відсутня — новорічна ялинка заготовлена незаконно.

У разі торгівлі незаконно зрубленими ялинками або в місцях не визначених для торгівлі передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Шановні мешканці міста, пам’ятайте, не варто купувати ялинку в місцях стихійного продажу, невідомого походження, без відповідного маркування (самоклеючої етикетки або пластикової бирки), бо такі ялинки можуть містити в собі різноманітні речовини, які небезпечні для здоров’я людини.

Про факти незаконної торгівлі необхідно повідомляти органи Національної поліції за телефоном 102.

Перелік місць для здійснення виїзної передноворічної торгівлі хвойними деревами на території міста Лисичанська на період з 17.12.2018 по 31.12.2018 включно (додається).

 Відділ розвитку споживчого ринку управління економіки Лисичанської міської ради