Коло осіб, які можуть бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності за скоєння домашнього насильства

7 грудня 2017 року вступив в силу Закон України «Про протидію та запобігання домашньому насильству». Раніше домашнім насильством вважались інциденти тільки у подружжі. Тепер законодавець значно розширив коло осіб, які несуть адміністративну або кримінальну відповідальність за скоєння домашнього насильства.

Отже, наголошуємо, що незалежно від факту спільного проживання відповідальність поширюється на таких осіб: подружжя; колишнє подружжя; наречені; мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою. їхні батьки та діти; особи, які мають спільну дитину (дітей); батьки (мати, батько) і дитина (діти); дід (баба) та онук (онука); прадід (прабаба) та правнук (правнучка); вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); рідні брати і сестри; інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя; на інших родичів, інших осіб, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання, а також на суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства:

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації (безкоштовно, цілодобово, анонімно): 0800500335 (зі стаціонарного), Національна «гаряча лінія» з питань захисту прав дітей (графік роботи з 12.00 до 16.00) 0800500225 (зі стаціонарного), 116111 (з мобільного). Національна поліція 102. Медичні установи 103.

Лисичанський відділ поліції ГУНП в Луганській області