Наповнення бюджету Фонду-першочергова задача управління

З метою забезпечення стабільного фінансування виплати пенсій у місті взято під особливий контроль виконання планових завдань по надходженню коштів та погашенню заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, з інших джерел доходів Фонду. За підсумками десяти місяців, попри складнощі, план надходжень вдалося перевиконати на 15,1 %. Не втрачається позитивна тенденція й надалі.

Станом на 1 листопада поточного року із запланованих 6,4 млн. грн. фактичні надходження склали 7,3 млн. грн.

Залишається гострим питання погашення заборгованості до пенсійного бюджету. Так, за 10 місяців поточного року сума боргу, яку завинили недобросовісні платники, збільшилась на 779,7 тис. грн. Також значною залишається заборгованість по підприємствах, що перебувають на різних стадіях банкрутства складає 13,9 млн. грн.

Найбільші боржники зі сплати страхових внесків:

  • 1. КП «ЖЕК № 5» — 4833,4тис. грн. ,
  • 2. КП «ЖЕК № 1» — 2417,2 тис. грн. ,
  • 3. ВАТ «Лисичанський завод ГТВ» — 9832,3 тис. грн.

Станом на 01.11.2014 року заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах складає 230,6 млн. грн.

Найбільші боржники з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах:

  • 1. ВП «Шахта Мельнікова» — 68190,9 тис. грн. ,
  • 2. ВП «Шахта Новодружеська» — 32290,0 тис. грн. ,
  • 3. ВАТ «Лисичанський завод ГТВ» — 27652,8 тис. грн.

Заходи, які мають найбільший вплив на боржників, на жаль залишаються переважно примусовими. Впродовж 2014 року працівниками управління направлені вимоги про сплату боргу зі сплати страхових внесків та судові рішення на виконання до Державного відділу виконавчої служби на суму 18,0 млн. грн., направлені судові рішення по пільгових пенсіях на виконання до ВДВС на суму 141,3 млн. грн., направлені позовні заяви щодо відшкодування боргу до суду на загальну суму 40,0 млн. грн.,

Начальник Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області М.П.Кошелєва