В Україні стартувало дослідження STEPS для оцінки ризиків розвитку неінфекційних захворювань

У 2019 року в Україні вперше проводиться загальнонаціональне дослідження STEPS – поетапний підхід до нагляду за факторами ризику неінфекційних захворювань (НІЗ).

Інструмент STEPS охоплює три різних рівні оцінки факторів ризику: анкетування, фізичні вимірювання та біохімічні аналізи.

Кожен рівень поділяється на основні, розширені та додаткові модулі, які можуть використовуватись у дослідженні в залежності від умов і потреб різних країн.

Результати досліджень потрібні не лише для вивчення тенденцій всередині країни, але й для порівнянь між країнами. Зокрема, вони містять соціально-демографічні показники, рівень вживання алкоголю і тютюну, інформацію щодо харчування, фізичної активності, результати вимірів артеріального тиску, глюкози, холестерину, наявність хвороб системи кровообігу, дані фізичного огляду і біохімічні показники.

Дослідження дозволить оцінити загальний стан здоров’я українців за декількома показниками та визначити, які несприятливі фактори впливають на здоров’я.

У всьому світі більше 130 країн хоча б один раз брали участь в дослідженні STEPS. У деяких країнах дослідження STEPS проводилося неодноразово, в Україні проводиться вперше.

Дослідження STEPS організовує Міністерство охорони здоров’я України і Всесвітня організація охорони здоров’я в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Дослідження проводять Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка».

Луганська обласна державна адміністрація