Про бюджет Луганської області на 2016 рік розповіла Єлизавета Пушко-Цибуляк

Про бюджет Луганської області на 2016 рік розповіла на сьогоднішньому брифінгу для ЗМІ перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк.

На початку свого виступу вона привітала журналістів із зимовими святами та побажала їм миру, здоров’я, добробуту, щоб у 2016 році з усіма викликами спромоглися впоратися.

2016 рік Луганщина розпочала із затвердженими місцевими бюджетами, які забезпечують життєдіяльність області. Загальний обсяг обласного бюджету перевищує 2,5 млрд грн, а обсяг зведеного бюджету області перевищує 5 млрд грн. Ці кошти забезпечать функціонування бюджетних закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, проведення культурних та спортивних закладів тощо, а також дадуть змогу забезпечити надання матеріальної допомоги, соціальні гарантії держави для малозабезпечених та пільгових категорій громадян, субсидії населенню.

На сьогоднішній день у місцевих бюджетах на рахунках є 500 млн грн, які після державної казначейської звітності кінця лютого будуть розподілені на розвиток, тобто на відбудову об’єктів, придбання обладнання та інші заходи капітального характеру.

Крім того, є залишок у розмірі 952 млн грн ресурсу обласного бюджету, який буде спрямований на відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, дорожнього господарства, здійснення заходів з енергозбереження, придбання медичного обладнання.

Елизавета Пушко-Цибуляк наголосила, що за кошти обласного бюджету планується створити центр із сучасним обладнанням з надання медичної допомоги хворим з нирковою недостатністю, гемодіалізом. Також особливу увагу обласна влада приділяє створенню перинатального центру, забезпеченню сучасними рентген апаратами кожного районного медичного закладу. Важливою задачею, яку обласна влада має вирішити, є придбання, мабуть із централізованих коштів, апарату МРТ для однієї з обласних лікарень. Бо в приватних лікарнях обстеження на цьому апараті для людини дуже коштовне.
У сфері освіти першочергове завдання — визначитися з функціонуванням не укомплектованих шкіл, є бачення виділити фінансові ресурси на діяльність та створення навчально-виховних комплексів у невеликих населених пунктах, дитячих садочків, початкових шкіл, спортивних залів тощо.
Поряд з тим, буде вивчатися питання реалізації програми «Шкільний автобус», на що передбачаються також додаткові кошти з державного бюджету.
Єлизавета Пушко-Цибуляк підкреслила, що не залишаться поза увагою об’єднані територіальні громади. У бюджеті-2016 для цього передбачена цільова субвенція на розвиток інфраструктури. Головою обласної державної адміністрації — керівником військово-цивільної адміністрації Георгієм Тукою перед об’єднаними територіальними громадами поставлено завдання визначити об’єкти, що потребують оновлення, ремонту та реконструкції, сформувати кошторис по них, для фінансування з державного бюджету.
Крім того, у державному бюджеті передбачений Фонд регіонального розвитку, де визначені кошти для Луганської області. Вже було проведено перший етап відбору інвестиційних проектів на 150 млн грн (для відновлення дитячих садочків, шкіл, лікарень, об’єктів дорожнього господарства), та направлено до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Єлизавета Пушко-Цибуляк зауважила, що сьогодні також оголошений конкурс на відбір подібних об’єктів на суму 50 млн грн.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація