У Луганській області переміщених осіб обслуговує 42 операційних вікна Ощадбанку

Починаючи з 20 липня 2015 року установами Ощадбанку розпочато процес прийому документів від осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для призначення виплати грошової допомоги та направлення таких документів до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. Адже відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 15 червня 2015 року № 427 та № 428 Ощадбанк визначено єдиним уповноваженим банком з прийому документів та проведення виплат щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 року № 615 Ощадбанк визначено уповноваженим банком з виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам. У зв’язку із цим, починаючи з 28 вересня 2015 року, установи Ощадбанку розпочали прийом пенсіонерів з тимчасово окупованих територій області.

Для зручності клієнтів запроваджено реєстрацію одержувача в Контакт-центрі або на офіційному сайті Ощадбанку для призначення дати, часу відвідування та адреси установи, подання пакету документів і відкриття рахунку. Одночасно з електронною чергою в банку запроваджено обслуговування внутрішньо переміщених осіб у порядку живої черги.

Завдяки цьому вони мають можливість відкрити рахунок у день звернення до Ощадбанку та самостійно звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для пришвидшення процесу нарахування допомоги.

Слід зазначити, що Ощадбанк не несе відповідальності за призначення, припинення та поновлення виплати адресної допомоги.

З початком обслуговування внутрішньо переміщених осіб було виділено 20 операційних вікон для реєстрації в електронній черзі. Розуміючи соціальну важливість покладеного на Ощадбанк завдання, для покращання якості обслуговування внутрішньо переміщених осіб Луганське обласне управління збільшує кількість операційних вікон. Так, наприклад, у листопаді 2015 року було відкрито 14 додаткових операційних вікон: у містах Старобільську та Сєвєродонецьку — чотири, у Лисичанську — три, у Кремінній, Сватовому та Рубіжному — по одному. Усього станом на 7 грудня 2015 року в Луганській області внутрішньо переміщених осіб обслуговує 42 операційних вікна.

Загалом після початку обслуговування внутрішньо переміщених осіб відділення Ощадбанку в Луганській області обслужили понад 12 тисяч осіб з відкриття рахунків для отримання щомісячної адресної допомоги та понад 49 тисяч осіб — з відкриття рахунків для отримання пенсій.

Луганське обласне управління планує збільшення кількості операційних вікон для внутрішньо переміщених осіб. Розглядається можливість збільшення робочих місць та відкриття нових відділень.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація