Відбулася зустріч з чорнобильським активом області з обговорення соціальних проблем та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Зустріч керівництва облдержадміністрації з чорнобильським активом області з обговорення соціальних проблем та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулася 11 грудня у м. Сєвєродонецьку.

У зустрічі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк, керівники структурних підрозділів ОДА, співробітники Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, голови міських і районних осредків ГО «Союз Чорнобиль» Луганської області, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

Перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк зауважила, що основною метою зустрічі є обговорення щоденних проблем, з якими стикається ця категорія громадян, які треба вирішити владі.

Звертаючись до ліквідаторів, вона зазначила: «Ви як патріоти України робили свою справу в самому пеклі, щоб ми могли жити». І вкотре наголосила: «Народ, який має пам’ять, — має і майбутнє».

У рамках заходу відбулося нагородження чорнобильців за їх особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, та вагомий внесок у громадський чорнобильський рух. 18 ліквідаторів отримали почесні грамоти та листи подяки обласної державної адміністрації.

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання надання чорнобильцям кваліфікованого соціального обслуговування, належної медичної допомоги у рамках виконання місцевих регіональних програм.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Елеонора Поліщук зазначила, що згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на обліку в органах соціального захисту населення знаходяться 4029 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Соціальний їх захист проводиться за двома основними напрямами — державними бюджетними програмами та обласною цільовою програмою на 2011-2015 роки, з подальшим її подовженням включно до 2018 року.

На 1 грудня поточного року заходи регіональної цільової програми фактично профінансовано по обласному бюджету — 267,7 тис. грн; по місцевому бюджету — 86,6 тис. грн.

Елеонора Поліщук також зауважила, що всі особові справи осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, не було можливості перемістити з окупованого м. Луганська, тому вирішення питань щодо встановлення, подовження будь-якого статусу та видачі посвідчень потребує надання первинних документів для формування архіву особових справ. На цей час Департаментом формується архів особових справ у паперовому та електронному вигляді.

Щодо забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, треба зазначити, що державним бюджетом на 2015 рік кошти на забезпечення житлом вказаної категорії осіб передбачені не були. Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією направлено листи до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України з проханням при розподілі капітальних видатків на 2016 рік врахувати кошти на придбання житла для вищезазначеної категорії, що посприяє вирішенню житлової проблеми осіб пільгових категорій та соціально-економічному розвитку області в цілому.

Під час заходу чорнобильці звернули увагу присутніх на те, що у ліквідаторів велике занепокоєння викликають питання можливості відновлення пенсійних та компенсаційних виплат у розмірах, встановлених судовими рішеннями, а також сам процес реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України № 440 від 03.09.2014 «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою».

Із цією метою була заслухана та обговорена інформація про хід виконання органами державної влади в Луганській області відповідної постанови КМУ заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Нікітіної Тетяни та завідувача сектора аналітики та статистики управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області Дашко Тетяни.

У ході заходу представники чорнобильських організацій обговорили свої подальші дії щодо механізму виконання судових рішень.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація