Відбулися загальні звітно-виборні збори у Луганському регіональному відділенні Асоціації міст України

За участю заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Юрія Клименка 3 грудня 2015 року відбулися загальні звітно-виборні збори у Луганському регіональному відділенні Асоціації міст України. У зборах взяли участь виконавчий директор регіонального відділення Наталія Бойко, міські та селищні голови територіальних громад Сєвєродонецька, Лисичанська, Кремінної, Рубіжного, Щастя, Новопскова, Петрівки, які є членами ВАОМС «Асоціація міст України» Луганської області, а також міські та селищні голови територіальних громад Старобільська, Новодружеська, Привільного, Попасної та інші, які можуть стати потенційними членами Асоціації міст України найближчим часом.

Відкриваючи засідання, Юрій Клименко акцентував увагу на важливості ефективного функціонування таких асоціацій органів місцевого самоврядування, що дійсно проводять важливу роботу щодо захисту їх прав та інтересів, реформування та економічного розвитку, співпрацюють із міжнародними донорськими організаціями та привносять в регіон інноваційні ідеї, втілюють сучасні проекти управління.

Наталія Бойко звітувала про діяльність Луганського регіонального відділення Асоціації міст України за 2015 рік та зазначила, що відділення втратило 20 членів-діючих громад міст та селищ, які залишилися на окупованій території. Єдине, що вдалося вивезти з Луганська до міста Сєвєродонецька — це папка правоустановчих документів.

Але в результаті активної роботи регіонального відділення та співпраці з донорськими організаціями було укладено угоду на оренду приміщення, здійснено ремонт та його оснащення технікою, залучено два експерти за кошти донорських організацій для експертного супроводження громад. Регіональне відділення безпосередньо залучилося до роботи Офісу реформ у Луганській області зі створення об’єднаних спроможних громад, працюючи з ними.

Луганським регіональним відділенням на постійній основі надається допомога містам щодо розробки стратегічних планів та співпраці з донорськими організаціями, впроваджуються енергоефективні проекти, було організовано Агенцію економічного розвитку м. Сєвєродонецька, працівники ОМС та бізнесу залучаються до навчальних програм.

У наступному році регіональне відділення планує з питань децентралізації співпрацювати із трьома пілотними громадами: Кремінською, Новопсковською та Щастинською об’єднаною громадою. Передбачається також робота з впровадження ефективного державно-громадського діалогу в Луганській області та об’єднання зусиль громад для вирішення суспільно-значущих проблем.

На загальних зборах головою Луганського регіонального відділення Асоціації міст України обрано Кремінського міського голову Юрія Прокопенка, його заступником — Новопсковського селищного голову Вадима Гаєва.

На посаду виконавчого директора узгоджено кандидатуру вже діючого виконавчого директора Наталії Бойко.

Було сформовано склад делегації від Луганського регіонального відділення для участі в загальних зборах Асоціації міст України. До неї увійшли: Валентин Казаков, Сергій Шилін, Вадим Гаєв, Сергій Хортєв, Олександр Балабай та Олександр Богиня.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація