На апаратній нараді в облдержадміністрації доручено створити робочу групу по відбору проектів регіональних програм розвитку

Перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк провела апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, провідних підприємств та установ області з питань підготовки проектів регіональних цільових та інших програм за рахунок державного бюджету й інших джерел, виконання Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про очищення влади», дисципліни в облдержадміністрації та її структурних підрозділах, підготовки учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів до зовнішнього незалежного оцінювання знань у 2016 році та інших нагальних питань.

Розповідаючи про стан підготовки проектів регіональних цільових та інших програм за рахунок державного бюджету й інших джерел, заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі, зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності — начальник управління сприяння підприємницькій діяльності та цінової політики Борис Червонний повідомив, що станом на 25 листопада 2015 року в Луганській області реалізується 43 регіональні програми, ще 5 проектів знаходяться на погодженні. Термін дії 22 програм закінчується у поточному році, а взагалі протягом поточного року прийнято 3 регіональні програми.

Він підкреслив, що з 43 у 2016 році планується реалізовувати 26 програм за напрямками підвищення ефективності регіонального управління, охорони здоров’я, освіти, молодіжної і сімейної політики, житлово-комунального господарства, створення конкурентоспроможного агропромислового комплексу та ін.

Борис Червонний зауважив, що Департаментом був проведений аналіз, який свідчить про вкрай низький рівень ефективності реалізації регіональних цільових програм, невідповідність передбаченого обсягу фінансування заходів програм реальним можливостям бюджетного фінансування.

За результатами вищевикладеного структурним підрозділам облдержадміністрації, які є головними розпорядниками коштів за регіональними цільовими програмами, було доручено: підготувати бюджетні запити, з приведенням конкретних розрахунків та соціально-економічних обґрунтувань, на фінансування регіональних програм у 2016 році за рахунок обласного бюджету.

У свою чергу Єлизавета Пушко-Цибуляк доручила створити робочу групу по відбору проектів регіональних програм розвитку, надати пропозицій щодо їх доцільності та перелік таких програм на розгляд голови облдержадміністрації.

Стосовно виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» директор Юридичного департаменту Вадим Лазніков зауважив, що головним досягненням облдержадміністрації було і залишається створення системи доступу до публічної інформації на офіційному веб-сайті облдержадміністрації в мережі Інтернет. За оцінками експертів у сфері інформаційного права створена в облдержадміністрації система доступу до публічної інформації станом на 2013 рік була однією з найкращих в Україні. А завдяки їй доступність публічної інформації в Луганській облдержадміністрації оцінювалась як найкраща.

За словами Вадима Лазнікова, аналіз сайту облдержадміністрації, на жаль, дає підстави для висновку про те, що на цей час система не працює належним чином, проте облдержадміністрація вживає заходи щодо усунення недоліків, покращення та полегшення доступу громадян до публічної інформації стосовно діяльності обласної влади та органів місцевого самоврядування.

У зв’язку з вищевикладеним керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації було дане доручення у двотижневий строк усунути недоліки, визначити відповідальну особу за доступ до публічної інформації, де вона не визначена, та провести нараду-навчання з відповідальними особами.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація