Інформація щодо отримання послуг із соціальної та професійної адаптації учасниками антитерористичної операції

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), яким передбачено механізм використання коштів за програмою «Заходи соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)».

Станом на 1 листопада 2015 року Луганській області для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) за бюджетною програмою 2505170 «Заходи соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» виділено 348230,00 грн.
Відповідно до Порядку бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, також працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку).

Для отримання послуг соціальної та професійної адаптації особа повинна звернутися з заявою до органів соціального захисту населення, мати посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни або учасника війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Закупівля послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

Органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань укладають з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності договори про надання послуг із здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

На даний час від Старобільського відділення філії «Луганський державний обласний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс» (провулок Артема, 2, м. Старобільськ, Луганська обл., тел. 050-424-06-62,050-424-04-55) надійшло звернення щодо можливості надання послуг з соціальної та професійної адаптації за професіями:
- водій автотранспортних засобів категорій: «В», «В1», «С», «С1», «Д», «Д1», "СЕ«;
- внутрішні та міжнародні перевезення;

— контролери перевірки технічного стану АТЗ (механікі);

— експлуатація газобалонних автомобілів.

Згідно з інформацією Луганського обласного центру зайнятості про професії, які можливо отримати у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі — ЦПТО ДСЗ) в розрізі професій, напрямків навчання:

1. ДНЗ «Луганський центр ПТО ДСЗ» (Луганська обл., м.Сєвєродонецьк, вул.Федоренко, буд. 18б, тел. 0950139838).

Здійснює навчання основам бізнес-планування, проводить курси цільового призначення (КЦП) сільськогосподарського направлення, з питань охорони праці, особливостям роботи у сфері торгівлі тощо.

2. ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» (Донецька обл., м. Краматорськ, бульвар Машинобудівельників, буд. 39, тел. 0953805157).

Здійснює навчання основам бізнес-планування, проводить курси цільового призначення (КЦП) сільськогосподарського направлення, з питань охорони праці, особливостям роботи у сфері торгівлі тощо.

3. Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ (м. Дніпропетровськ, пр. Пушкіна, буд. 55, телефон/факс: (056) 373 25 36).

Здійснює навчання за професіями: «Електрогазозварник», «Касир (в банку)», «Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)», «Контролер-касир», «Оператор котельні», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Молодша медична сестра з догляду за хворими», а також проведення КЦП різної тематики.

4. Харківський центр ПТО ДСЗ (Харківська обл., Дергачівський район, м. Дергачі, вул. Артема, буд. 1, тел./факс:(057) 786-71-60).

Здійснює навчання за професіями: «Адміністратор», «Виноградар», «Верстатник широкого профілю», «В’язальник трикотажних виробів та полотна», «Заточувальник», «Косметик», «Кравець», «Кухар», «Манікюрник», «Манікюрник, педикюрник», «Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з ЧПУ», «Оператор верстатів з програмним керуванням», «Оператор комп’ютерного набору», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Оператор котельні», «Педикюрник», «Перукар (перукар-модельєр)», «Слюсар-ремонтник», «Токар», «Фрезерувальник», «Швачка».

5. ДНЗ «Сумський центр ПТО ДСЗ» (м. Суми, майдан Незалежності, буд. 3, тел.:(0542) 22-33-07).

Здійснює навчання за професіями: «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Перукар (перукар-модельєр)», «Манікюрник», а також проведення КЦП різної тематики.

6. ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ» (м. Одеса, вул. Іцхака Рабіна, буд. 18а, тел./факс(048)705-44-11;705-44-05).

Здійснює навчання за професіями: «Адміністратор», «Бармен», «Електрогазозварник», «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», «Касир (в банку)», «Контролер-касир», «Кухар», «Лицювальник-плиточник», «Манікюрник», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Оператор верстатів з ПК», «Оператор котельні», «Офіціант», "Педикюрник","Перукар (перукар-модельєр)«, «Покоївка», «Продавець непродовольчих товарів», «Продавець продовольчих товарів», «Робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків», «Фрезерувальник», «Слюсар-ремонтник», «Столяр», «Слюсар-сантехнік», «Токар», «Фрезерувальник», «Штукатур».

7. Івано-Франківський центр ПТО ДСЗ (м. Івано-Франківськ, вул. Пасічна, буд. 14а, тел./факс(0342) 52-42-39).

Здійснює навчання за професіями: «Адміністратор», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», "Касир торговельного залу«.
8. Львівський центр ПТО ДСЗ (м. Львів, вул. Вигоди, буд. 62а, телефон: (032) 232-22-62).
Здійснює навчання за професіями: «Водій трамвая», «Водій тролейбуса», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», «Електрогазозварник», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Касир торговельного залу», «Оператор котельні», «Машиніст (кочегар) котельні» «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

9. Рівненський центр ПТО ДСЗ (м. Рівне, вул. Пирогова, буд. 8, тел./факс (0362) 683780, 683795.

Здійснює навчання за ліцензованими професіями: «Агент з організації туризму», «Адміністратор», «Бляхар», «Бондар», «Бармен», «Верстатник широкого профілю», «Верстатник деревообробних верстатів», «Виробник художніх виробів з лози», «Взуттьовик з ремонту взуття», «Візажист», "Водій автотранспортних засобів«(категорія А, В, С, С1, Д), «Діловод», «Електрогазозварник ручного зварювання», «Касир торговельного залу», «Касир (на підприємстві, в установі, організації), «Кондитер», «Косметик», «Коваль ручного кування», «Квіткар», «Комплектувальник меблів», «Кравець», «Кухар», «Лицювальник-плиточник», «Майстер ресторанного обслуговування», «Манікюрник», «Молодша медична сестра», «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування», «Муляр», «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж», «Оператор з обробки інформаційного та програмного забезпечення», «Оператор котельні», «Оператор комп’ютерної верстки», «Офіціант», «Робітник зеленого будівництва», «Секретар керівника (організації, установи, підприємства)», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Слюсар-ремонтник», «Педикюрник», «Перукар (перукар-модельєр)», «Покоївка», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Продавець(з лотка на ринку)», «Рихтувальник кузовів», «Робітник фермерського господарства», «Столяр будівельний», «Токар», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» (категорія А, В), «Швачка», «Штукатур» тощо, а також підвищення кваліфікації з напрямків: «Практичний веб-дизайн: проектування, створення та супроводження веб-вузла», «Основи роботи з програмою комп’ютерної графіки ArchiCAD, AutoCAD».