Своєчасна сплата єдиного внеску - запорука соціального захисту громадян

У 2020 році від суб’єктів господарювання юридичних та фізичних осіб Лисичанської міської територіальної громади Сєвєродонецького району, до пенсійного фонду та фонду соціального страхування надійшло 543 млн 802 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як повідомила на зустрічі, яка пройшла минулого тижня, начальник Лисичанського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Луганській області Ірина Філімонова у порівнянні з минулим роком надходження зросли майже на 135 мільйонів гривень.

Ірина Анатоліївна наголосила, що попри карантинні заходи щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 у вигляді обмежень в роботі, зростання рівня сплати ЄСВ обумовлено значним підвищенням стандартів в оплаті праці, зростанням мінімальної заробітної плати протягом минулого року та заходам з легалізації ринку праці. Окрім того, дедалі більше найманих працівників цікавляться відрахуваннями єдиного внеску зі своєї зарплати, розуміючи, що від цього залежить їх майбутнє пенсійне забезпечення.

Своєчасна повна сплата ЄСВ є гарантією соціального захисту громадян, що працюють, бо період роботи працівника, за який роботодавцем не сплачені внески, не буде зараховано до страхового стажу.

Поряд з цим Ірина Філімонова звернула увагу платників на зміни у податковому законодавстві, які набули чинності з 1 січня 2021 року, а саме: подання звітності про нарахування єдиного внеску в розмірах визначених відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI передбачено у складі звітності податку на доходи з фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом, тобто щоквартально.

Також посадовець нагадала, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на роботодавців, які допустили зазначене порушення, накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.

Шановні мешканці! З метою уникнення порушень за консультаціями просимо звертатися до Центру обслуговування платників Лисичанської ДПІ (м. Лисичанськ, вул. ім. В.Сосюри, 347), та на електронну адресу: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Лисичанська ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області