Фінансова звітність - невід'ємна частина декларації з податку на прибуток

Фінансова звітність, яка складається та подається платниками податку на прибуток є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною.

У податковій декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженій наказом МФУ від 20.10.2015 № 897, перелік форм фінансової звітності, яка складається платниками податку на прибуток передбачено у розділі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності». Платники проставляють позначку у графах, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої з цією декларацією.

Крім того, згідно з пунктом 48.3 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

Пунктом 48.7 ПКУ передбачено, що податкова звітність, складена з порушенням норм статті 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена пунктом 120.1 ПКУ.

Зазначене роз’яснення надано ДФСУ у індивідуальній податковій консультації від 14.06.2018 р. № 2599/6/99-99-15-02-01-15/ІПК.

Державна податкова інспекція у м.Лисичанську