Нова торгова точка – не привід застосовувати РРО

Поява нової торгової точки не викликає у фізичній особі-єдинника потреби застосовувати касовий апарат під час проведення розрахунків готівкою за продані товари (послуги). Згідно з п. 296.10 Податкового кодексу України використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) під час проведення розрахунків у готівкової формі буде обов’язковим лише для фізичної особи-єдинника, у яких обсяг доходу, підрахований із початку календарного року, перевищить 1 млн. грн.

Так, якщо таке перевищення у 2015 році сталося у єдинника другої групи, касовий апарат під час розрахунків готівкою йому потрібно розпочати застосовувати з 1 січня 2016 року (див. п. 1 р. II Закону України " Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.14 р. № 71 — VIII). Для фізичної особи-єдинника третьої групи перевищення в першому півріччі 2015 року названого обмеження щодо обсягу доходу робить обов’язковим упровадження касового апарата починаючи з 1 липня 2015 року.

У решті випадків касовий апарат фізичної особи-єдинники другої і третьої груп застосовують із першого дня кварталу, наступного за кварталом, у якому обсяг доходів, підрахований із початку календарного року, перевищив 1 млн. грн. Тобто обов’язок використовувати РРО не прив’язаний до кількості господарських одиниць (наприклад, торгових точок) у фізичної особи—єдинника.

Державна подвткова інспекція м. Лисичанська