Правила спілкування з шахраями від ПриватБанку

 Правило № 1. Ніколи не надавайте інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку.

ПриватБанк (у тому числі Служба Безпеки банку) не телефонує та не надсилає повідомлень, щоб попросити клієнтів вказати номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код картки, пароль у Приват24, а також паролі, що надходять до SMS.

Крім банкоматів, терміналів самообслуговування та POS-терміналів, запросити ПІН-код вашої картки може лише система Інтернет-банку Приват24. Банк ніколи не просить продиктувати ПІН-код або переслати його у повідомленні!

Якщо ви зателефонували до банку, співробітник може уточнити дівоче прізвище вашої матері або інше кодове слово, проте співробітники банку не дзвонять клієнтам для уточнення цієї інформації.

Для отримання переказу на картку за продаж товару необхідно назвати лише номер картки. Вимоги покупця назвати інші дані (CVV2-код, термін дії картки, баланс або тип картки) для переказу грошей на картку повинні викликати у вас підозри.

Правило № 2. Будьте пильні, якщо вам надходять SMS невідомого авторства з проханням надіслати отриманий код або дивний набір команд на інший номер.

Швидше за все це шахрайство. Не розголошуйте вміст отриманого SMS-повідомлення іншим особам. Також не робіть на телефоні операцій, суті яких ви не знаєте. Шахраї можуть обманом змусити вас налаштувати переадресацію дзвінків та SMS із вашого номера на чужий. Таким чином, адресовані вам SMS або дзвінки від банку надходитимуть шахраям, які зможуть використовувати їх для доступу до ваших рахунків.

Комбінація для переадресації всіх дзвінків мобільних операторів «Київстар», Vodafone, lifecell: **21*+380ХХХХХХХХХ#

Переадресація SMS у мобільного оператора Vodafone: надішліть SMS з кодом +380ХХХХХХХХХ на номер 3031.

Переадресація SMS в інших мобільних операторів настроюється в особистому кабінеті.

Правило № 3. Сумнівні розіграші.

Якщо вам надішлють SMS, інформаційне повідомлення, лист тощо про виграш, для отримання якого потрібно терміново сплатити податок, мито або ввести свої персональні дані, вас намагаються обдурити шахраї.

Щоб уберегти себе від дій шахраїв, зайдіть на офіційний сайт компанії або зверніться до служби підтримки — великі компанії завжди розміщують інформацію про свої акції.

Ніколи не переводьте гроші до отримання призу і не поспішайте — розрахунок шахраїв будується на неусвідомлених та швидких діях клієнтів.

В рамках програми Е-підтримка фінансування відбувається у розмірі 1000 грн. Будь-які пропозиції суми більші, це пропозиції шахраїв!

ПриватБанк