Нові можливості кооперації в енергетичній сфері

 Вчора, 21 грудня, у Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації відбулася презентація можливостей створення енергетичних кооперативів. У заході взяли участь представники служб та відділів міської ВЦА, житлово-комунальних господарств міста та зацікавлені мешканці.

Під час презентації були розглянуті нові можливості кооперації в енергетичній сфері та перспективи впровадження такої форми співробітництва. Присутні обговорили користь та економічні переваги, проаналізували закордонний досвід впровадження кооперативних зв’язків у енергетичній сфері. Особлива увага приділялася можливостям самозабезпечення твердим паливом та суттєвій економії кожного домогосподарства.

У якості прикладів можливих сфер діяльності енергокооперативів було виділено :

  • — виробництво електроенергії із відновлювальних джерел енергії (сонячні панелі, біогаз, газогенераторні станції, на біопаливі);
  • — виробництво тепла та гарячої води;
  • — вирощування чи заготівля енергетичної деревинної сировини або агровідходів;
  • — надання послуг із встановлення теплоенергетичного обладнання;
  • — надання послуг енергоаудиту;
  • — надання послуг у сфері енергозбереження та утеплення.

Зазначимо, що енергетичний кооператив — це об’єднання фізичних та юридичних осіб, які створюють кооператив коштом власних пайових внесків, управляють кооперативом та отримують прибутки від його діяльності.

Отримати справедливу ціну тепла у власній оселі — задача кожного домогосподарства. Створення енергетичного кооперативу робить це можливим. Зауважимо, що засновником та пайщиком такого кооперативу можете бути саме Ви!

Наразі повідомляємо, що 27 грудня у м. Новодружеську, а 28 грудня у м. Привіллі відбудуться роз’яснювальної виїзні сесії з питань кооперації в енергетичній сфері.

Метою цих заходів є впровадження у життя діяльності енергетичних кооперативів та створення енергокооперативів у Лисичанській міській територіальній громаді.

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь у запланованих заходах.

Якщо маєте питання або пропозиції, звертайтеся у Telegram/Вайбер/Тел.: 0504728850, або на електронну пошту Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Звертаємо увагу, що захід проводиться у співпраці з ГО Екодія, ГО «Правополіс» (Безпечний хаб «ПравоPolice») м. Краматорськ, Коаліції «Енергетичний перехід», Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, Бюро Київ-Україна та Лабораторії з інноваційного розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні.

За матеріалами енергетичного кооперативу «Вогник»