До уваги батьків дітей з інвалідністю

В Україні запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що сприяє підвищенню якості в отриманні «особливими дітьми» реабілітаційних послуг.

Починаючи з 2020 року реабілітаційними заходами будуть забезпечуватися не тільки діти з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями. Це дозволить охопити більш ширшу аудиторію дітей з інвалідністю які потребують допомоги, забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання послуг.

Механізм забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними заходами визначений порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженим постановою КМУ від 27 березня 2019 року № 309 (далі — Порядок).

Відповідно до Порядку вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації (далі — ІПР), в якій медико-соціальними експертними комісіями, лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів зазначаються обсяги і строки проведення таких заходів. Гранична вартість для однієї дитини, яка відповідно до ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та ІІ ступеня — 16 тис. гривень, ІІІ ступеня — 25 тис. гривень. Заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

Для отримання дітьми з інвалідністю послуг з реабілітації один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення заяву у довільній формі про направлення дитини до самостійно обраної реабілітаційної установи разом з копіями документів (з пред’явленням оригіналів):

— паспорт громадянина України або свідоцтво про народження, що посвідчує особу дитини;

— індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

— виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із Переліком установ, які надають реабілітаційні послуги на веб-сайті Мінсоцполітики України: https://www.msp.gov.ua/ у розділі «Інвалідність», за посиланням «Реабілітація дітей з інвалідністю».

Для отримання більш детальної інформації та подачі документів необхідно звертатись до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради за адресою: м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22а, каб. № 8, телефон для довідок: 7 30 27.

Графік роботи: понеділок — четвер з 8:00 до 17:00, п’ятниця з 8:00 до 16:00, перерва з 12.00 до 12.48.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради