Є таке покликання соціальний працівник

Основним виконавцем надання соціальних послуг мешканцям міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля є Лисичанський територіальний центр соціального обслуговування. Діяльність територіального центру спрямована на те, щоб не залишити без уваги і підтримки ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, які перебувають у складній життєвій ситуації, допомогти їм, вселити віру в життя.

Соціальна робота - це захист населення і турбота про нужденних, а також всі види допомоги, починаючи від психологічної і закінчуючи соціально-побутовою та, звичайно, благодійність, що від слів «творити» «благо». Соціальні робітники терцентру відповідно до законодавства України надають пенсіонерам, особам з інвалідністю та іншим соціально незахищеним категоріям громадян у віці від 18 до 90 років і старше різні види послуг. Це - допомога одиноким літнім громадянам на дому (прання, прибирання, приготування їжі та ін.), допомога в косметичному ремонті житла, в пошитті і реставрації одягу, виконання господарських робіт, перукарські послуги, проведення святкових і урочистих заходів, соціальний супровід тощо.

З початку 2018 року в Лисичанському терцентрі обслуговано 1406 осіб, з них 1254 - люди похилого віку, ветерани і діти війни, 325 – особи з інвалідністю. Професійне кредо соціальних робітників: чужого горя не буває! По-різному приходять в цю професію люди, але залишаються ті, хто не помилився у виборі. У терцентрі працюють 76 працівників, 35% з них мають повну та базову вищу освіту. З метою збільшення послуг нашим підопічним в штаті терцентру є і фахівець із соціальної роботи, юрисконсульт, психолог, медичний працівник, масажист, швачка, перукар. Кожна людина, що працює в терцентрі - унікальна. Професіоналізм і майстерність, чуйність і турбота, чесність і працьовитість - все це притаманне працівникам нашої установи.

В структурі терцентру працюють три відділення, які надають соціальні послуги, а саме:

- відділення соціальної допомоги на дому надає послуги громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які зобов'язані забезпечити за ними догляд і допомогу. Соціальні робітники надають їм такі послуги: придбання товарів і медикаментів, приготування їжі, прибирання житла, прання, оплата комунальних послуг, а також допомога в оформленні документів на отримання вугілля, субсидію, пільги, виклик лікаря, відвідування в лікарні. З початку року послуги цього відділення отримали 517 осіб;

- відділення денного перебування сприяє розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян: надає інформаційні послуги, проводить урочисті та святкові заходи, заняття в Університеті третього віку, в клубах за інтересами «Нам року - не біда» і «Здоровий спосіб життя», літературні зустрічі, музичні вечори, майстер-класи різної тематики, виставки, екскурсії до музеїв міста, тощо. Працює Пункт видачі технічних засобів реабілітації (інвалідні візки, ходунки, засоби гігієни). Тут також можна отримати послугу з масажу за спрямуванням від лікаря.

З початку 2018 року послугами відділення скористалися 660 осіб;

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслуговує громадян, які опинилися в складній життєвій ситуації, з доходом нижче встановленого прожиткового рівня на члена сім'ї. Основними видами послуг є: пошив та реставрація одягу, послуги перукаря, господарські роботи (рубання дров, допомога в придбанні вугілля, тощо), косметичний ремонт житла (при наявності матеріалів замовника), інформаційні послуги, робота мультидисциплінарної команди.

Велику допомогу терцентру в наданні благодійної допомоги нужденним надають приватні підприємці нашого міста, релігійні та благодійні організації, небайдужі жителі Лисичанська. За їхньої підтримки понад 600 підопічних терцентру отримали продуктові набори, памперси, ковдри, обігрівачі, одяг та ін. на суму 63 тис. грн.

Однією з ознак суспільства, гуманного і цивілізованого, яким ми прагнемо стати в новому столітті, є нове ставлення самого суспільства до соціальних проблем. «Чужого горя не буває!» - це повинно стати життєвим кредо не лише соціальних працівників, а й усього суспільства.

Милосердя... Ця якість властива кожному з нас. Милосердствувати - значить співчувати, співпереживати, жаліти і бажати допомогти слабшому. Цілюща сила милостині була здавна відома і полягала в тому, щоб, дивлячись на страждання інших, самому співчувати нужденному, пережити те почуття, що іменується людяністю.

Запрошуємо всіх небайдужих людей взяти участь в акції «Милосердя» і передати нужденним теплі речі, взуття, продукти, товари побутової хімії. Територіальний центр розташований за адресою: вул. Малиновського, 22Б, тел. 7-29-29.

Соціальна робота - це нелегка робота, пов'язана з постійним спілкуванням з людьми і з різними сферами їх життя. Це можуть бути проблеми з фізичним і психічним здоров'ям, проблеми в сімейних відносинах, проблеми працевлаштування, соціальної адаптації людини в суспільстві і безліч інших. Напередодні професійного свята вітаємо колег з днем працівників соціальної сфери. Та не звикнуть ваші серця до чужого горя і чужої біди, і не вичерпається в них терпіння і доброта, життєва мудрість і милосердя!

Лисичанський територіальний центр