Вакцинація від кору - необхідна процедура

Кір є одним з найбільш заразних захворювань, відомих у світі, однією з головних причин дитячої смертності. Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Згодом з’являються такі симптоми як висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років.

Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи).

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, впродовж перших двох тижнів нового року на кір захворіли 1 285 людей: 856 дітей і 429 дорослих.

В м. Лисичанську станом на 11 год. 25.01.2018 р. захворювань кором не зареєстровано.

Щепленням охоплено 98,5% дітей до 2-х років, другу ревакцинацію отримали 97,3% дітей 6-ти років.

Наразі в лікувально-профілактичних закладах міста наявна вакцина для щеплень КПК Пріорикс™/Priorix™ — препарат, вироблений компанією GlaxoSmithKline Biologicals s.a (Бельгія).

Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, зверніться до дільничного лікаря. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують.

Бережіть себе і свої родини!

Лисичанська міськрайонна філія Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України»