Відповідальність починається із нас...

Упродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить Всеукраїнська Акція «16 днів проти насильства».

Метою проведення Акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

У зв’язку з цим, 29 листопада 2017 року у м. Сєвєродонецьку відбувся регіональний форум «Відповідальність починається із нас». У форумі, що проводився Департаментом соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації взяли участь й представники Лисичанської міської ради, а саме: заступник міського голови, голова Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї, та протидії торгівлі людьми Ігор Ганьшин, заступник голови Координаційної ради, начальник відділу сім’ї, молоді та спорту Ніна Нецвєт, головний спеціаліст відділу Інна Шпаковська, голова ГО «Лисичанська міська рада жінок» Наталія Скрябіна.

Участь у регіональному форумі також взяли представники керівництва облдержадміністрації, національні експерти з питань попередження ґендерно обумовленого насильства, фахівці соціальних служб, центрів надання безоплатної правової допомоги, правозахисних та сервісних організацій, що працюють особисто із громадянами та громадами Луганської області.

Під час регіонального форуму проводилась презентація стандартів та напрацювань щодо попередження ґендерного та домашнього насильства в умовах конфлікту, а також спільне обговорення інструментів та ресурсів щодо запобігання та реагування на насильство в Луганській області. Дуже цікавою була інформація щодо роботи мобільних бригад у рамках проекту «Адвокація з захисту прав уразливих категорій громадян, попередження та подолання наслідків в сім’ї, ґендерно-обумовленого насильства та розширення можливості доступу до отримання юридичної, психологічної допомоги населенню у віддаленій сільській місцевості». Про роботу мобільної бригади психологічної допомоги Фонду ООН у галузі народонаселення м. Лисичанськ доповідав Ігор Бражник. Він навів статистичні дані щодо надання послуг з питань попередження домашнього й ґендерного насильства.

Під час закриття регіонального форуму усіх присутніх ознайомили із обласним планом заходів у рамках етапу щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Відділ у апрвах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради