Щодо ситуації у сфері занятості населення

Програма зайнятості населення міста Лисичанська на період до 2017 року (далі — Програма), затверджена рішенням Лисичанської міської ради від 27.06.2013 № 49/859.

Протягом 2016 року на обліку в Лисичанському міському центрі зайнятості перебувало 3885 осіб, з них 2611 осіб, що мали статус безробітного; працевлаштовано 1093 особи з числа які перебувають на обліку, 544 — з числа зареєстрованих безробітних. Проходило професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 196 зареєстрованих безробітних.

За 2016 рік в рамках виконання напрямів та заходів щодо поліпшення ситуації у сфері занятості населення, з метою залучення безробітних громадян до самозайнятості Лисичанським міським центром зайнятості надано одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 5 безробітним, курси навчання «Підприємець-початківець» проходило 4 безробітних громадянина. Всього послуги з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи надано 234 особам, з них 5 започаткували власну справу, як суб’єкти підприємницької діяльності.

За звітний період призначена компенсація фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (100 % нарахованого єдиного внеску) 12 роботодавцям на 32 працівників, з них працівників у юридичних осіб — 3, працівників у фізичних осіб-підприємців — 29.

Ваучер для здійснення перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності отримала 1 особа старше 45 років.

Інформаційні послуги стосовно можливості працевлаштування та механізмів пошуку роботи надано 7 особам, звільненим з місць позбавлення волі, та 5 особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, в загальноосвітніх школах міста проведено 22 профорієнтаційних масових заходів, якими охоплено 7261 учнів.

Однією із дієвих форм матеріальної підтримки безробітних є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, до участі в яких залучено всього 297 безробітних, в тому числі 39 — до тимчасових робіт.

Громадські роботи було організовано на 4-х комунальних підприємствах міста (КП «Лисичанський Шляхрембуд», ЛКАТП 032806, КП ЛМР «Електроавтотранс», КП «Лисичанська ритуальна служба») на організацію яких з місцевого бюджету виділено 408,3 тис. грн., та в управлінні праці та соціального захисту населення (фінансування здійснювалось з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття).

Протягом 2016 року на обліку в Лисичанському міському центрі зайнятості перебувало 97 осіб з числа інвалідів, з них зареєстрованих безробітних — 66 осіб.

Працевлаштовано за сприянням міського центру зайнятості 28 осіб з інвалідністю, з них зареєстровані безробітні — 18 осіб. Отримали профорієнтаційні послуги 231 інвалід (з них 66 — мали статус безробітного), на профнавчання направлені 6 осіб з інвалідністю.

З метою сприяння зайнятості громадян, за участю представників органів влади, соціальних партнерів, роботодавців, фахівцями центру зайнятості проведено: 6 семінарів з питань організації праці та працевлаштування інвалідів та 2 ярмарку вакансій для інвалідів; 19 семінарів за темою «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», в яких взяло участь 375 безробітних громадян; 58 семінарів за участю 739 роботодавців та 6 круглих столів, під час яких обговорювались питання надання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування осіб, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, на нові робочі місця, виконання нормативу працевлаштування на роботу громадян, зазначених у ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення», працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі шляхом надомної праці, можливості проходження безробітними громадянами професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців, організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю та інші.

Щодо заходів спрямованих на легалізацію найманої праці та заробітної плати, недопущення виплати заробітної плати «в конвертах», забезпечення гарантій з оплати праці, податковою інспекцією у м. Лисичанську у 2016 році організовано та проведено 3 загальних семінари, 1 сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія»; 1 засідання «Круглого столу» та 1 Брифінг, 12 зустрічей керівників податкової інспекції з платниками податків у трудових колективах, громадських організацій та з ЗМІ. В ході проведених співбесід з 250 суб`єктами господарювання легалізовано працю 626 найманих працівників.

З питань легалізації трудових відносин, заробітної плати Управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську проведено 12 зустрічей в трудових колективах підприємств міста, в яких прийняло участь 500 працівників, підготовлено 4 виступи на радіо та телебаченні.

На засіданнях міської комісій з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та іншим соціальним виплатам, а також з питань реалізації заходів, направлених на легалізацію найманої праці, засіданнях робочої групи у податковій інспекції заслуховувались керівники підприємств-юридичних осіб та фізичні особи—підприємці, які виплачували заробітну плату нижче мінімальної. В результаті, протягом 2016 року кількість суб’єктів господарювання зазначеної категорії скоротилось на 80%, до бюджету надійшло 21,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради