До уваги абонентів КП «Лисичанськтепломережа»!

 Підприємство звертається до Вас із наполегливим проханням внести авансові платежі за послуги теплопостачання до початку опалювального сезону, що суттєво знизить навантаження на сімейний бюджет в зимові місяці, допоможе уникнути накопичення заборгованості та буде сприяти стабільному проходженню опалювального сезону 2021-2022.

Основною складовою тарифу на теплову енергію є вартість природного газу. Кожного року КП «Лисичанськтепломережа» укладає договір з газопостачальною компанією про поставку природного газу. Істотною відмінністю договору про поставку природного газу, що укладається КП «Лисичанськтепломережа» на опалювальний період 2021-2022 року від попередніх років, є порядок та умови проведення розрахунків.

20 травня 2021 року в Україні припинив діяти механізм покладання спеціальних обов’язків на постачання природного газу для підприємств теплокомуненерго, які враховували соціальний аспект роботи теплопостачальників у процесі надання послуг населенню. НАК «Нафтогаз» змінив умови та ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати. Це створює кризову ситуацію, враховуючи відсутність обігових коштів. Адже споживачі сплачують за надані послуги на умовах післяплати, тобто з відстрочкою у 20 днів після отримання послуг.

Відповідно до умов договору КП «Лисичанськтепломережа» повинно здійснити авансову оплату вартості замовленого на відповідний розрахунковий період природного газу в період, в якому здійснюється постачання газу, тобто фактично здійснити передоплату. Отримуючи від споживачів авансовий платіж, КП «Лисичанськтепломережа» матиме можливість акумулювати кошти, щоб закупити природний газ для стабільного проходження опалювального сезону 2021-2022 у місті Лисичанськ. Сплачені суми авансових платежів відображаються на особових рахунках платників переплатою, яка буде врахована в рахунок оплати за послуги теплопостачання в наступному опалювальному сезоні.

Дякуємо за розуміння!

Адміністрація КП «Лисичанськтепломережа»