Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути

Шановні громадяни! Міністерство цифрової трансформації України запустило національний проєкт з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Також, 3 березня 2021 року була прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, яка окреслює виклики стосовно розвитку цифрових компетентностей в українському суспільстві, визначає шляхи їх подолання та очікувані результати від її впровадження, закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві. Мінцифра оприлюднила й Рамку цифрової компетентності для громадян України.

Рамка цифрової компетентності для громадян України — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.

У листопаді 2020 року, Міністерство цифрової трансформації вперше запустили національний тест на цифрову грамотність — Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та, за потреби, додати сертифікат про проходження тесту до свого резюме на порталах з пошуку роботи. На сьогоднішній день, вже більше ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70% — отримали сертифікати. 13 травня 2021 року Мінцифри запустило Цифрограм 2.0., за основу якого було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України.

В травні Мінцифри опублікувало Цифрограм для вчителів та держслужбовців https://osvita.diia.gov.ua/digigram.

Це безкоштовний тест, завдяки якому можна перевірити свої знання з:

  • — основ комп’ютерної грамотності;
  • — інформаційну та медіаграмотність;
  • — створення цифрового контенту;
  • — комунікації і взаємодії в цифровому суспільстві;
  • — безпеки в цифровому середовищі;
  • — вирішення технічних проблем.

Кожен держслужбовець має володіти цими знаннями для того, аби не допустити повторення враження об’єктів інфраструктури вірусами, які призводять до втрати державно важливих даних. Адже найчастіше найслабша ланка у всіх технічних структурах — саме працівники. Також, питання вміння користуватися всією технікою та вирішувати елементарні проблеми — життєво важлива навичка для ефективності роботи будь-якого працівника, а тим паче, держслужбовця, який має бути прикладом для наслідування. Сфери створення контенту та роботу з даними, інформаційної і медіаграмотності, комунікації та взаємодії — це в цілому найнеобхідніші складові для роботи будь-якого службовця, тому саме Цифрограм для держслужбовців стане незамінним інструментом в щоденній роботі кадрової служби.

За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України