До уваги непобутових споживачів електричної енергії з потужністю від 50 до 150 кВт!

До 31 грудня 2020 року згідно з положеннями пункту 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії» (Закон) універсальні послуги постачання електричної енергії, крім побутових та малих непобутових споживачів потужністю до 50 кВт, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.

Таким чином, з 01 січня 2021 року право на отримання універсальної послуги матимуть побутові споживачі та малі непобутові споживачі з потужністю до 50 кВт.

Для непобутових споживачів з договірною потужністю від 50 до 150 кВт, відповідно до Закону, отримання послуги здійснюватиметься за договором про постачання електричної енергії споживачу за вільними цінами.

При цьому, у разі не укладення такими споживачами договору з електропостачальником завчасно, до 31 грудня 2020 року, постачання електричної енергії здійснюватиметься постачальником «останньої надії», вартість електричної енергії у якого значно вища.

Виходячи з наведеного вище, наголошуємо на необхідності термінового проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі для завчасного укладення договору про постачання електричної енергії відповідно до порядку, визначеного розділом VI Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312.

За інформацією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)