Нові рахунки. До уваги платників податків, банківських установ, юридичних та фізичних осіб

З 1 січня 2020 року у Державній казначейській службі України введено в дію нові рахунки для зарахування до бюджетів податків, зборів, платежів до державного та місцевого бюджетів, рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальне державне соціальне страхування та депозитні рахунки митних органів, рахунки для зарахування власних надходжень бюджетних установ та інших доходів бюджету (далі — рахунки за надходженнями), відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203, та з урахуванням міжнародного номера банківського рахунку ІВАМ

Звертаємо увагу, що рахунки, які діяли до 01.01.2020 — закриті!

Проте, три операційні дні 2020 року (03,08,09 січня) платниками податків було спрямовано 271,7 тис. грн. на недіючі доходні рахунки та 124,4 тис. грн. на недіючі рахунки відповідних бюджетних установ (наприклад, плата за навчання, плата за харчування дітей в дошкільних закладах та ін.).

Всі надходження на старі рахунки повертаються Казначейством до банківських установ, через які здійснювалась оплата, переадресація на нові рахунки Казначейством не здійснюється!

Реквізити нових рахунків розміщено на веб-порталі Казначейства та на веб-сторінках головних управлінь Казначейства в областях. Також реквізити зазначених рахунків можна отримати у відповідних органах, що контролюють справляння надходжень бюджету.

Реквізити рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальне державне соціальне страхування необхідно отримати у відповідних органах Державної податкової служби України, реквізити депозитних рахунків митних органів — спеціального фонду місцевого бюджету власних надходжень бюджетних установ необхідно звертатись до розпорядників бюджетних коштів (надавачів відповідних послуг), на ім’я яких вони відкриті.

Управління Державної казначейської служби України у м. Лисичанську Луганської області