Розшукуємо родичів колишнього в'язня концтабору

На адресу Лисичанської міської ради надійшов запит від Arolsen Archives (Німеччина) про розшук родичів пана Стефана Фірсова (Фірсона), народженого 25.12.1910 року в м. Верхнє Герасим (Герасимове?), вул. Ростовська, 120, Ворошиловград.

За даними Арользен Архіву Стефан Фірсов (Фірсон) був арештований та ув’язнений в концентраційному таборі Дахау 26.05.1944р. (№ в’язня – 68545), а 22.10.1944р. – перевезений до концентраційного табору Ноєнгамме (№ в’язня – 63004).

 В Архівах Арользену до цих пір зберігаються його особисті речі, які були відібрані у в’язня по прибутті в концентраційний табір. Архів поставив собі на меті відшукати близьких Стефана Фірсова (Фірсона) для передачі цих речей.

Допоможемо знайти родичів нашого земляка – жертви націонал-соціалізму. Ці речі для родини постраждалого були б дорогоцінною пам’яткою та сімейною реліквією. Не будем байдужими!

За більш детальною інформацією щодо запиту Архіву Арользена та описом особистих речей Стефана Фірсова (Фірсона) звертайтеся до відділу з питань внутрішньої політики, зв’язку з громадськістю та ЗМІ Лисичанської міської ради особисто за адресою м. Лисичанськ, вул. ім. М. Грушевського, 10, кабінет №№ 6 та 17, або за телефоном (06451) 7 -33-84.

 Довідково: у Бад Арользені знаходиться найбільший в світі архів, який зберігає документи жертв та тих, хто вижив за часів націонал-соціалізму. Архіви визнані всесвітньою документальною спадщиною ЮНЕСКО. У рамках кампанії #StolenMemory, що триває з 2016 року, Архів за підтримкою волонтерів, розшукує родичів та близьких жертв - в’язнів концентраційних таборів для того, щоб повернути особисті речі, які знаходяться на зберіганні та не є архівними матеріалами.