Про умови роботи енергообладнання електричних мереж електропередавальних організацій в умовах низьких температур

Електрична енергія стала невід’ємною частиною нашого життя, і складовою не лише повсякденного комфорту, а й запорукою стабільної та ефективної роботи промисловості. Зараз не всі уявляють, що для того щоб у оселі світилося світло і щоб працював станок на підприємстві щохвилини наполегливо працюють тисячі працівників електроенергетичної галузі України.

Взимку попит на електричну енергію традиційно вищій, що призводить до зростання навантаження на електричні мережі, у сукупності зі складними погодними умовами (вітром, ожеледдю та опадами) підсилюється негативний вплив на сталу роботу енергетичних мереж та зростає аварійність.

Тому якісна підготовка електрообладнання до роботи в умовах низьких температур — це певною мірою запорука вдалого проходження цього нелегкого періоду. З метою належного забезпечення підготовки електричного обладнання до проходження ОЗП та роботи в умовах низьких температур, інспекція Держенергонагляду в Луганській області в своїй діяльності приділяє особливу увагу проведенню підготовки енергообладнання електричних мереж електропередавальних організацій в умовах низьких температур.

При цьому Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016р. № 1728-VIII (зі змінами), яким до 31 грудня 2018р. встановлений мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, інспекцією Держенергонагляду здійснюються спільні з представниками підприємств і організацій моніторинги (оцінки) технічного стану і організації експлуатації електричних установок і мереж за зверненнями суб’єктів господарювання, на підставі чого надаються рекомендації та проводяться відповідні консультації щодо усунення виявлених недоліків.

Так, у грудні 2017 року інспекторами Сєвєродонецького відділення Держенергонагляду був здійснений моніторинг енергетичних об’єктів Лисичанського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» з питань перевірки готовності енергообладнання електричних мереж електропередавальних організацій до роботи в умовах низьких температур та надійності роботи основного обладнання протягом ОЗП 2017-2018р.р.

Проведений моніторинг виявив, що електричні мережі Лисичанського РЕМ не в повному обсязі підготовлені до сталої роботи у зимовий період, а саме:

— не в повному обсязі виконуються роботи з капітального та поточного ремонту електрообладнання;

— виявлені випадки знаходження у незадовільному технічному стані електрообладнання та повітряних ліній, як у мережах 110-35кВ так і у розподільчих мережах 6(10) — 0,4кВ;

— на деяких об’єктах Лисичанського РЕМ, не приведені у працездатний стан системи обігріву електрообладнання;

— виявлені факти неякісного проведення робіт з розчистки трас повітряних ліній від гілок дерев.

При цьому, незважаючи на скрутне положення ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», роботу персоналу за триденним робочим тижнем, Лисичанським РЕМ оперативно виконуються аварійно-відновлювальні роботи у мережах 110-35кВ, проводяться роботи з відновлення пошкоджених повітряних і кабельних ліній 6(10)-0,4кВ, а також електрообладнання розподільчих мереж, ведеться облік технологічних порушень та проводиться робота з розслідування причин їх виникнення.

За результатами проведеного моніторингу керівництву Лисичанського РЕМ була надана довідка з інформацію про фактичний стан підготовки до роботи в умовах низьких температур, а у ТОВ «ЛЕО» надіслані рекомендації, щодо проведення робіт з усунення виявлених зауважень.

Сєвєродонецьке відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області