Щодо роботи нового сервісу «SМS-МАЯК»

Без названияРозпорядженням № 789-р від 26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України запровадив пілотний проект щодо інформування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Рішення прийнято для запобігання шахрайства із нерухомістю шляхом використання підроблених документів, зокрема судових рішень. Дане розпорядження дає можливість запустити систему інформування українських громадян про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їхньою нерухомістю, а також сповіщати власників про те, хто з користувачів реєстру цікавився їхнім майном. Нова сервісна послуга надається технічним адміністратором Державного реєстру прав за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі на підставі укладених договорів. Щоб скористатися новою послугою потрібно отримати реєстраційний номер об’єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі), відкрити кабінет власника майна на сайті реєстру, і там поставити майно на відповідний контроль та вказати номер телефону, куди будуть надіслані повідомлення.

Наприкінці грудня 2016 року Міністерство юстиції України та компанія «ЛІГА:ЗАКОН» оголосили про запуск нового сервісу SМS-інформування «SМS-МАЯК».

«SМS-МАЯК» — це сервіс моніторингу реєстраційних дій відносно об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі прав.

Сервіс інформує фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об’єктів нерухомого майна, а власників нерухомості — про надання заяв про проведення будь-яких реєстраційних дій відносно їх майна, а також про дату та час реєстрації такої заяви.

Для відстеження змін у реєстрі, власнику майна необхідно зробити 3 простих кроки:

По-перше, отримати реєстраційний номер цього майна;

По-друге, перевірити наявність номеру у реєстрі;

По-третє, поставити майно на контроль.

З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SМS‑повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SМS-Маяк.

Сервісна послуга з інформування про реєстраційні дії у Державному реєстрі прав надається «ДП «Національні інформаційні системи», технічним адміністратором даного сервісу з використанням телекомунікаційних засобів за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі на підставі укладених договорів.

Вартість сервісу на місяць складає 300 гривень за один об’єкт.

З метою ознайомлення з порядком дії та користуванням сервісом «SМS‑ МАЯК» пропонуємо перейти за посиланням:http://smsmayak.com.ua/

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області