У Лисичанську пройшов обласний круглий стіл вчителів-методистів

1 листопада в Лисичанській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 8 відбувся обласний круглий стіл «Розвиток творчих здібностей, формування предметних компетентностей учнів на уроках соціально-гуманітарного циклу». В роботі круглого столу взяли участь Ірина Хайло — методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ЛОІППО, Євгенія Карпова — завідувач Лисичанським методичним центром, вчителі-методисти української мови та літератури, російської мови, історії, правознавства закладів освіти м. Лисичанська, долучилися до роботи й педагоги-філологи м. Сєвєродонецьк.

Методист Людмила Савенко у своєму виступі акцентувала увагу на інноваційній діяльності вчителів-методистів міста, їх ролі у багатовекторній системі методичної роботи з педагогами.

Досвід роботи щодо формування предметних компетентностей та творчих здібностей учнів, власні методичні знахідки та розробки презентували присутнім вчитель історії Лисичанської багатопрофільної гімназії Тетяна Кулєшова («Формування історичних компетентностей учнів шляхом використання ІКТ-технологій»), вчитель української мови і літератури Лисичанського багатопрофільного ліцею Любов Щербак («Шкільна літературна студія як одна з форм розвитку творчих здібностей та формування активної громадянської позиції учнів»), вчитель історії ЛСШ№ 8 Ольга Касатова («Використання хмарних сервісів та сервісів Web 2.0 як засіб формування інформаційно-цифрової, соціальної та громадянської компетентностей учнів»), вчитель російської мови Лисичанського багатопрофільного ліцею Ольга Дунаєва («Інтерпретаційний світогляд учнів як результат роботи з обдарованими дітьми»), вчитель української мови та літератури ЗОШ № 12 Лариса Лук’янченко («Розвиток творчих здібностей та комунікативної культури учнів на уроках української мови і літератури та в позаурочний час»), вчитель правознавства Лисичанського багатопрофільного ліцею Тетяна Крижанівська («Діяльнісно-компетентнісний підхід як умова розвитку критичного мислення і творчих здібностей ліцеїстів»).

Учасники круглого столу мали змогу долучитися до кола обміну думок у форматі «відкритого мікрофону», даючи власні «рецепти» формування креативної особистості, взяли участь у педагогічному брейнстормінзі (мозковому штурмі) «Шляхи творчої співпраці вчителя та учня».

Підводячи підсумки роботи, всі педагоги відзначили цінність і важливість живого професійного спілкування та отримали можливість в он-лайн режимі висловити свої враження від участі у круглому столі, з якими можна ознайомитися за посиланням https://padlet.com/intelvs11/dj9lrhz6vp0e

Лисичанський методичний центр