«Твої визволителі, Лисичанськ»

Під такою назвою, 26 вересня, у міському краєзнавчому музеї відбулася науково-практична конференція, присвячена 75-ї річниці з Дня визволення Лисичанська від фашистських загарбників та Дня закінчення Другої світової війни.

У заході взяли участь діти війни Юлія Миколаївна Панфьорова та Світлана Іванівна Лаврентьєва, викладачі суспільних дисциплін та студенти Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу.

Студенти ІІ-ІІІ курсів коледжу присвятили свої доповіді темам «Події, які відбувалися в Україні в 1941-1945 роках», «Періоди окупації Лисичанська», «Бої на Привільнянському плацдармі», «Відновлення промисловості Лисичанська після визволення», в яких згадали імена визволителів міста командира 279-ї стрілецької дивізії, генерал-майора Володимира Степановича Потапенка та командира 34-го гвардійського стрілецького корпуса, генерал-майора Герасима Васильовича Мухіна, почесних громадян міста Лисичанська, учасників бойових дій Феодосія Васильовича Богдана та Катерину Семенівну Дронову.

Також присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя заради мирного неба та майбутніх поколінь хвилиною мовчання.

Промови ведучих та доповідачів супроводжувалися відео-слайдами, підготовленими викладачем історії Лисичанського гірничо-індустріального коледжу Іриною Гудковою та співробітниками міського краєзнавчого музею.

Лисичанський державний гірничо-індустріальний коледж