19 жовтня - День відповідальності людини

Відповідальність — це про те, що ми усі проявляємо щодня до своєї країни, наших рідних та самих себе.

Цього року, 19 жовтня, в Україні вперше святкуватимуть День відповідальності людини. Це свято відзначатиметься щороку у день народження видатного українця, автора «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина. Відповідну постанову прийнято Верховною Радою України 16 липня 2021 року.

Символічним стало запровадження Дня відповідальності людини у 30 річницю незалежності України, адже новітня тридцятирічна історія нашої держави це, в тому числі, історія того, як народ бере на себе відповідальність за розвиток країни, її стратегічний курс, збереження суверенітету, незалежності та державності загалом.

Міжнародна спільнота говорить про відповідальність, а Україна стала першою країною, яка запровадила у себе такий день.

Довідково: Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ — «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей.