Розпочато другий етап реалізації Проєкту «Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей»

Сьогодні, 2 лютого, в управлінні праці та соціального захисту населення ВЦА м. Лисичанська відбувся другий тренінг з підготовки Стратегії та плану дій із розвитку соціального захисту населення Проєкту «Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей» (далі — Проєкт).

У тренінгу взяли участь заступник керівника ВЦА м. Лисичанська Євген Наюк, представники структурних підрозділів ВЦА, установ соціального захисту населення та громадських організацій міста. Модераторами тренінгу виступили експерти Асоціації учасницького розвитку громад Костянтин Плоский та Дар’я Боровик.

Під час заходу члени робочої групи опрацювали мапи синтетичного аналізу, на яких визначили просторове розміщення наявних об’єктів соціального захисту, транспортної мобільності та доступності. Спільно з експертами проєкту підготовлено концепції розвитку системи соціального захисту та визначено стратегічні й операційні цілі. Наступним кроком стануть зустрічі із мешканцями громади, де відбудеться обговорення майбутніх стратегій та планів їх реалізації.

Також у рамках компоненту «Цифрова трансформація та модернізація соціальних інституцій» експертами з цифрових рішень була проведена первинна оцінка цифрової зрілості соціальних установ, аналіз даних та сформовано перелік з довгострокових та короткострокових рекомендацій щодо цифрової трансформації та вдосконалення послуг соціальних установ. Запропоновані рішення будуть включені до стратегічних й операційних цілей.

Окрім того, у 10 громадах, які є партнерами проєкту, в рамках партисипативного компонента почали функціонувати мультимедійні кімнати. В тому числі таку кімнату відкрито і в УПСЗН ВЦА м. Лисичанська. Саме в ній відбувся другий тренінг з підготовки Стратегії та плану дій із розвитку соціального захисту населення. Ця кімната обладнана проєктором, проєкційним екраном, ноутбуком, принтером, 4G WI-FI роутером, вебкамерою, презентером, мобільною акустичною системою, посилювачем інтернет-зв’язку, а також меблями: столами, стільцями та фліпчартом.

Мультимедійна кімната — це соціально-орієнтована партисипативна платформа. Створена для комунікацій із жителями, обміну досвідом з іншими громадами, надання соціальних послуг та проведення освітніх заходів, в тому числі спільно з місцевими, регіональними громадськими організаціями та благодійними фондами.

Наступним кроком з реалізації Проєкту стане підготовка планів заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та обмін досвідом соціальних працівників і фахівців з соціальної роботи, на надання онлайн консультаційних послуг жителям громад, на розвиток потенціалу місцевої молоді та громадського активу. Заходи проводитимуться у мультимедійних кімнатах у співпраці з громадськими організаціями та благодійними фондами, за експертної підтримки проєкту.

Зазначимо, що Проєкт «Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей» виконується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація учасницького розвитку громад» в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)», що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.