У Лисичанську відбулося засідання спостережної комісії

Сьогодні, 16 грудня, у військово-цивільній адміністрації (ВЦА) міста Лисичанськ відбулося підсумкове засідання спостережної комісії під головуванням заступника керівника з питань безпеки та громадського порядку Станіслава Мосейка.

 Під час засідання члени комісії розглянули питання виявлення та ведення обліку осіб, які звільнились з місць позбавлення волі й проаналізували роботу з неблагополучними сім’ями та з соціальної адаптації підлітків, які звільнились з виховних закладів і перебувають на обліку. Ще одним питанням порядку денного була робота протягом року суб’єктів соціального патронажу щодо соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у виді позбавлення волі, зокрема, в частині надання таким особам медичної допомоги, послуг із працевлаштування та інших соціальних послуг.

 

Стосовно даних питань доповіли представники Лисичанського відділу поліції ГУНП в Луганській області, управління праці та соціального захисту населення ВЦА м. Лисичанськ, КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня», Лисичанського міського центру зайнятості, КЗ «Лисичанський міський центр соціальних служб», КУ «Лисичанський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», служби у справах дітей ВЦА м. Лисичанська.

Протягом звітного періоду надавались соціальні послуги 25 сім’ям, члени яких перебували або перебувають у конфлікті з законом. Неповнолітні особи, які б звільнилися з місць позбавлення волі, наразі не перебувають на обліку у ювенальній превенції Лисичанського відділу поліції.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» соціальний патронаж стосовно звільнених осіб здійснюється лише за їх зверненням та тільки протягом шести місяців із дня звільнення з установи виконання покарань. Але, наприклад, не дивлячись на 18 отриманих міським центром зайнятості повідомлень установ виконання покарань щодо необхідності у працевлаштування осіб, які звільняються, фактично за послугами звернулося лише 3 особи. За медичною допомогою звернулося 19 осіб, з яких 11 було проведено флюорографію та проліковано.

Фактів порушення прав і законних інтересів осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, у поточному році зафіксовано не було.

Загалом протягом 2020 року на облік Лисичанського міського відділу «Центру пробації» поставлено 176 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, знято з обліку — 139 осіб, наразі перебуває на обліку 244 особи. В результаті проведеної співробітниками установи роботи в 2020 році підобліковими особами вчинено 11 кримінальних правопорушень.

Також спостережною комісією було розглянуто питання про відбування кримінального покарання особами, засудженими до громадських робіт, та адміністративного стягнення у вигляді громадських, виправних та суспільно-корисних робіт.

Відділ мобілізаційної роботи та цивільного захисту ВЦА м. Лисичанськ