28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі Указів Президента від 26 листопада 1998 року та 21 травня 2007 року.

Протягом ХХ сторіччя українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим з них став голодомор 1932-1933 років. Трагедія зачепила майже кожну українську родину. На жаль, навіть неможливо підрахувати кількість жертв геноциду українського народу. За різними оцінками в страшних муках, від голоду, тоді загинуло від 4 до 10 млн українців.

Точної цифри загиблих немає, оскільки в архівних матеріалах досі не знайдено повного підтвердження подій. Тож у сучасному світі головне — пам’ятати і не допустити поверненню гірких і драматичних сторінок історії, з якими стикалися українці.

Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю. Нехай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу та гідність українського народу.

Шановні мешканці міста! Закликаємо вас 28 листопада о 16:00 приєднатися до загальноукраїнської хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів та акції «Запали свічку», встановивши свічку на підвіконні.

Обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями — пам’ятати про мільйони жертв страшної трагедії та робити висновки з уроків, яких нас вчить історія.