Делегація Лисичанська взяла участь у тренінгу з основ конфліктної чутливості

З 6 по 8 листопада у м. Харків відбувався тренінг з основ конфліктної чутливості для членів територіальної громади м. Лисичанська і Соледарської міської об’єднаної територіальної громади.

У склад делегації від Лисичанської міської ради ввійшли: начальник відділу економіки Олександр Мордасов, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язку з громадськістю та ЗМІ Олена Романюк, начальник відділу культури Людмила Ткаченко, начальник відділу юридичної та кадрової роботи Світлана Шенькарук, головний спеціаліст відділу освіти Наталія Лагдан, фахівець із соціальної роботи І категорії Лисичанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга П’яткова. Також територіальну громаду нашого міста представляли депутат Лисичанської міської ради Віталій Куліковський, заступник головного редактора ПП «Редакція регіональної суспільно-політичної газети «Новий путь» Тетяна Марчук та заступник голови Лисичанської міської організації ветеранів України Любов Утенкова, головний спеціаліст сектору у Луганській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Анастасія Овсяннікова.

Захід проводився Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб у межах проекту «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» за фінансової підтримки Уряду Болгарії, Міністерства міжнародних справ Канади, Урядів Литви, Ліхтенштейну, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, США, Японії.

Тренінг мав на меті підвищити спроможність громад виявляти та попереджати конфлікти, знаходити ефективні інструменти роботи з соціальними, політичними міжгруповими конфліктами задля подальшогоMAL08544 врегулювання.

Завдяки залученим експерткам Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, тренеркам Олені Копіній та Світлані Петровій, учасники, впродовж кількох днів, ознайомилися з поняттям «конфліктної чутливості», основами підготовки і проведення діалогу між членами громади, розглянули формати спільного аналізу конфліктів, ризиків їхнього розгортання, розробили критерії пріоритизації конфліктів задля розуміння, з якими конфліктами можна впоратися своїми силами на рівні ОТГ, району, області, а які — потребують залучення експертів, втручання на національному рівні.

Окрім того, учасники тренінгу долучилися до практичних вправ для опанування навичок із управління конфліктною ситуацією, а також комунікативних технік для налагодження порозуміння.