20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України" 20 лютого в Україні оголошено Днем Героїв Небесної Сотні.

З 18 по 20 лютого 2014 року відбулися найдраматичніші події Революції гідності, що призвели до масової загибелі людей. Під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинуло понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше саме 20 лютого. Померлих назвали «Героями Небесної Сотні».

Небесна Сотня вірила в майбутнє України, заплативши за це найбільшу ціну, на яку здатна людина — життя. Тому всі ми маємо вірити сильну та процвітаючу Україну, бути чесними з людьми й з собою, маємо боротися з несправедливістю, та зробити все, щоб така біда більше ніколи не торкнулася нас та наших співвітчизників.

Цього дня, 20 лютого, ми шануємо громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави.