До Лисичанська в рамках робочого візиту завітала заступниця Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вайденман

Сьогодні, 18 грудня, до міського голови Сергія Шиліна в рамках робочого візиту завітала заступниця Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вайденманн.

В заході взяли участь керуючий справами (секретар) виконавчого комітету міської ради Олександр Савченко, політичний радник Представництва ЄС в Україні Піт Блонде, керівник програми «Підтримка ЄС для сходу України» Представництва ЄС в Україні Станіслав Топольницький, помічник народного депутата України Олександра Сухова Дмитро Конов, науковий співробітник Лисичанського краєзнавчого музею Микола Ломака, члени громадських організацій «Інформаційно-інноваційний бізнес-центр «Практика» та «Жіноча правозахисна група» Олексій Богатирьов та Ірина Нікульникова, фахівець із соціальної мобілізації Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Еміль Коренєв.

Під час зустрічі Анніка Вайденманн цікавилися проблемами ЛКСП «Лисичанськводоканал» та питанням збереження історичної спадщини Бельгії на території Лисичанська, а саме будівель, які були зведені бельгійцями наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття.

Окреслюючи ситуацію, міський голова Сергій Шилін наголосив, що застарілі системи водопостачання та водовідведення ЛКСП «Лисичанськводоканал» передбачають наявність в місті великих підприємств, які не працюють. Саме тому ключовою проблемою водоканалу є енерговитратність, а також несучасне обладнання, яке при частому відключенні електроенергії загрожує місту великою аварійністю.

Окрему увагу очільник міста звернув на проблему відносин підприємства Лисичанськводоканал з постачальником електроенергії, який перевищує свої повноваження та не виконує Закон України «Про питну воду та питне водопостачання», чим порушує права людини.

Що стосується Бельгійської спадщини, то Сергій Іванович відзначив свою занепокоєність руйнівним станом споруд, які для нашого міста мають історичну та архітектурну цінність.

Міський голова наголосив, що наразі споруди Бельгійської спадщини перебувають у власності Луганської обласної державної адміністрації, а питання їх збереження потребує значного фінансування.

Заступниця Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вайденманн розділила занепокоєність проблемами нашого міста, пообіцяла обговорити питання з очільником Луганської ОДА та одразу після зустрічі вирушила оглядати історичні споруди спадщини Бельгії на території Лисичанська.

Завершилася зустріч обміном символічними подарунками.