У Лисичанську пройшов щорічний регіональний фестиваль «Сузір'я колискової Донбасу»

Вчора, 24 квітня у Лисичанську пройшов регіональний фестиваль творчої молоді «Сузір’я колискової Донбасу», проведення якого уже 13-й рік ініціює Лисичанський педагогічний коледж. Фестиваль збирає в стінах навчального закладу творчу молодь Луганщини, яка присвячує свою працю в ім’я розквіту України.

Захід відкрив коледжний ансамбль урочистим виконанням гімну коледжу «Коледж наш єдиний».

Почесними гостями регіонального фестивалю стали заступник міського голови Ігор Ганьшин, начальник відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Лисичанської міської ради Ніна Нецвєт, провідний бібліотекар центральної бібліотеки міста Лисичанськ, координатор обласної поетичної спілки «Исток» Тетяна Фролова, директор Брянківського коледжу, заслужений працівник культури України Микола Спіжак.

У цьому році фестиваль зібрав 474 учасника — учнівська молодь міст Лисичанська, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Попасна, Привілля, Попаснянського та Кремінського районів.

З вітальним словом виступив заступник міського голови Ігор Ганьшин: «Дуже приємно бачити повну залу молоді. Вам, молоде покоління, будувати нове, працювати та примножувати багатство нашого рідного краю. Успіхів вам та натхнення!» Також Ігор Іванович вручив подяку директору коледжу Галині Мінєнко за сприяння творчому та інтелектуальному розвитку учнівської та студентської молоді регіону, підтримку у реалізації програм, спрямованих на вирішення завдань патріотичного виховання та створення сприятливих соціальних та організаційних передумов для життєвого самовизначення та самореалізації молоді.

Члени журі уважно слідкували за рівнем підготовки, змістовністю та яскравістю проектів у номінаціях: «Україні бути!» (голова журі — Старанко Т. В., викладач Брянківського коледжу), «Сильні духом — міцні тілом» (голова журі — викладач-методист предметів фізкультурного циклу Крошка С. А.), «Мирне небо Донбасу» (голова журі — викладач загально-технічних дисциплін Демченко П.Є.), «Солов’їні далі» (голова журі —координатор обласної поетичної спілки «Исток» Фролова Т.О.); «Індивідуально-виконавча майстерність. Вокал, хореографія» (голова журі — Сапіжак М. С., директор Брянківського коледжу, заслужений працівник культури України).

За підсумками фестивалю, лисичанські учасники посіли наступні міста.

У номінації «Україні бути!» — оригінальне виконання державного гімну України «Пісня нашого серця» та постери «Українська революція 1917 — 1921» переможцями стали:

ІІ місце: Ігор Фоменко та Анастасія Жихар (Лисичанська багатопрофільна гімназія);

ІІІ місце: Ярослав Кірюхін (Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4).

Щорічно зустрічає коледжна родина поетичну весну у ритмах мелодійної лірики нашого земляка В. Сосюри під гаслом «Луганщина — світанок України». 91 учасник конкурсу «Солов’їні далі» зі Сватівського, Попаснянського, Білокуракінського, Марківського, Новоайдарського, Кремінського, Троїцького, Новопсковського, Старобільського, Станично-Луганського районів та міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна, Старобільськ та Попасна.

Щоб стати поетом, самого лише бажання замало. Вища сила вкладає в сутність людську, ще до появи її, талант сприймати світ як філософську категорію, вміння мислити художніми образами. Уміння вправно заримувати думки — це ще не поезія. Поезія починається з одкровення — спершу для автора, а потім і для читача. З любові до рідного краю виростає велика любов до Батьківщини, до матері — України. Коли поети говорять про це велике почуття, то їхні слова — найвища сповідь, де немає місця фальші, нещирості, лукавству як і у переможців конкурсу у Номінації «Як я люблю тебе, мій краю вугляний»:

ІІІ місце: Аліна Гаврик (Лисичанська багатопрофільна гімназія); Дар’я Костюченко (Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13).

Номінація «Ні, я зовсім іще не заповнив золотої анкети життя»:

ІІІ місце: Анастасія Ростова (Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13).

Номінація «Солов’їні далі» (поетичний конкурс):

І місце: Аліна Гаврик (Лисичанська багатопрофільна гімназія);

ІІ місце: Дар’я Костюченкова (Лисичанська ЗОШ № 13);

ІІІ місце: Анастасія Порохняк (Лисичанська ЗОШ № 12).

У конкурсі «Сильні духом — міцні тілом» відбулися змагання: «Потрійний стрибок з місця на двох ногах», «Перекиди на швидкість»; «Настрибування на гімнастичну лаву двома ногами»; «Підтягування на гімнастичних кільцях»; «Вис на зігнутих руках». Боротьба була дуже напруженою та цікавою.

У загальному заліку серед дівчат посіли:

І місце: Марія Токарєва (Лисичанський багатопрофільний ліцей),

ІІ місце: Анна Собора (Лисичанської багатопрофільної гімназії);

3 місце: Олександра Овчарик (НВК «Гарант» м. Лисичанськ);

серед хлопців:

ІІ місце: Сергій Головін (Лисичанська спеціалізована школа № 8);

ІІІ місце — Олександр Назаров (Лисичанська ЗОШ № 29).

Номінація «Вокальні ансамблі»:

І місце: вокальний ансамбль «Дівчата» (Лисичанська ЗОШ № 13);

ІІ місце: вокальний ансамбль Лисичанської багатопрофільної гімназії;

ІІІ місце: вокальний ансамбль «Мрія» (Лисичанська ЗОШ № 4).

Номінація «Хореографія»:

ІІ місце: танцювальний колектив «Lady Formation» (НВК «Гарант» м. Лисичанськ),

ІІІ місце: хореографічний дует Лисичанської багатопрофільної гімназії.

Номінація «Індивідуальне виконання (вокал)»:

І місце: Анастасія Дементьєва (Лисичанський багатопрофільний ліцей).

Фестиваль «Мирне небо Донбасу» розпочався показовими запусками тематичних повітряних зміїв, оформлених різноманітними візерунками української вишивки, візуальними спецефектами — димовими шашками жовто-блакитних кольорів. Студенти Лисичанського педагогічного коледжу під керівництвом викладача Осіпова І.В. підняли в небо гігантській змій-вишиванку разом з одним із головних державних символів України — прапором! Жовто-блакитний стяг, який майорів у небі, став головною окрасою заходу та надихав конкурсантів на перемогу.

Переможцями конкурсу стали:

І місце: Андрій Носуль та Емір Сарайлич (Лисичанська ЗОШ № 14);

ІІ місце: Данило Теплих, Данило Скріпник та Ростислав Шаталов (Лисичанська багатопрофільна гімназія);

ІІІ місце: Данило Януш, Михайло Богданов та Денис Дука (Лисичанська ЗОШ № 2).

Знову переконуємося в тому, наскільки талановита наша молодь. І це підтверджують слова поетеси Надії Красоткіної: «Які ж талановиті наші діти! Всі солов’ї на світі їм програють!». І це дійсно так, бо творча молодь України — майбутнє нашої держави!

Вітаємо з перемогою та бажаємо кожному з учасників творчої наснаги та великих перемог!

За матеріалами Лисичанського педагогічного коледжу

Фото у фотогалереї (44 шт.)