У Лисичанську пройшла низка заходів до Дня Хрещення Київської Русі - України

Наприкінці липня відзначається День Хрещення Київської Русі — України. З цієї нагоди в закладах культури міста проведено ряд просвітницьких заходів спрямованих на формування почуття поваги до духовної та історичної спадщини українського народу.

Історичний слайд-вернісаж «Як була хрещена Русь» відбувся у бібліотеці-філії для дітей № 10. Переглядаючи слайди присутні знайомилися з історією хрещення Київської Русі, розвитком храмів, церковною атрибутикою, духовною культурою. Також до заходу бібліотекарі підготували вікторину про давні традиції, про князя Володимира та Хрещення Русі.

Перегляд-обговорення українського кіно «Хрещення Київської Русі — України» запропонувала центральна бібліотека в залі патріотичного фільму «З Україною в серці». Переглядаючи фільм користувачі мали змогу повернутися до своїх витоків, щоб усвідомити, яку велику роль відіграло прийняття християнства в духовному житті нашого народу. Кожен учасник виніс з заходу цікаву і корисну інформацію про факти Хрещення Русі, історію православ’я на Україні та роздуми про події, які відбуваються в православній Україні сьогодні.

Бібліотека-філія для дітей № 7 запросила своїх користувачів на історичний екскурс «Славетна історія — Київської Русі». Присутнім розповіли про виняткову роль хрещення в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі, а також про життя князя Володимира Великого, як про хрестителя Київської Русі. Також цікавими були розповіді про історію української церкви, про поширення християнства в Україні.

У літературній вітальні Палацу культури ім. В.М.Сосюри для мешканців мікрорайону проведено історичну годину з показом презентації «Творець середньовічної європейської держави», а у Палаці культури «Діамант» проведено інформаційну годину та показ фільму «Сказание о крещении Руси». Під час цих заходів було розкрито значення важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства, як невід’ємної частини європейської цивілізації.

Відеоматеріали, продемонстровані під час заходів яскраво доповнили розповіді ведучих.

Також до цієї визначної події у Лисичанському міському краєзнавчому музеї розпочала свою роботу міні-виставка «Хрещення Русі Володимиром Святим».

На виставці представлені експонати з фондів музею — предмети богослужбового використання: Часослов (приблизно 1854 рік), кадило, малий хрест, православні ікони (поч. ХХ ст.), а також стенд із фоторепродукціями картин відомих художників на відповідну тематику.

Відвідати виставку можна до 13 серпня 2016 року.

Відділ культури Лисичанської міської ради