Молодіжні хаби: змістовне дозвілля для молоді Лисичанська

Для ініціативної молоді Лисичанська на початку 2021 року були створені нові молодіжні платформи – хаби. Молодіжний хаб функціонує як вільний просвітницький простір, на базі якого відвідувачі з користю та задоволенням проводять час, займаються розробкою проєктів, приймають участь в майстер-класах, тренінгах тощо.

На базі комунальних закладів культури Лисичанська відкрито три сучасні креативні простори: BIBLIOHUB у центральній бібліотеці Лисичанської централізованої бібліотечної системи, FREEDOMHUB в Палаці культури ім. В.М. Сосюри, та GENERATION CENTRHUB у міському Палаці культури.

Молодь медіа-хабу «FREEDOMHUB» створила відеокліп про меморіальний музей Володимира Сосюри «Нам є чим пишатись!» та посіла ІІ місце в обласному конкурсі відеоробіт патріотичного спрямування «Луганщина очима молоді». Співробітники BIBLIOHUB презентували відеороботу «Лисичанськ – колиска Донбасу або історична екскурсія до пам’ятного знаку на честь відкриття першої вугільної копальні Донбасу».

Завдяки цифровим платформам проводяться заходи, до яких можна долучитися офлайн та онлайн. Це інтелектуальні, танцювальні ігри, онлайн-виставки. Працюють гуртки робототехніки, 3-D моделювання, створення соціальної реклами та інформаційних буклетів, гурток юних блогерів «My blogging» та фотогурток «Pixel». Молодіжні платформи у центральній бібліотеці та ПК ім. В. М. Сосюри мають медіа-зони, оснащені сучасним медіа-обладнанням для ведення блогів, проведення інтерв’ю, створення соціальних відео та новин. Головна мета діяльності хабів – залучати молодь до активного життя у громаді. Тут проводяться різноманітні соціальні, культурні заходи, відкриті дискусії, змагання з настільних ігор, майстер-класи тощо.

«Хаб ніколи не пустує. Молодь збирається тут, щоб поспілкуватися між собою, висловити певні думки, ідеї, взяти участь у різноманітних тренінгах чи майстер-класах», – зазначають керівники закладів, на базі яких створено хаби.

Сектор інформаційної політики Лисичанської міської ВЦА