«Вулицями нашого міста»

Під такою назвою, 17 січня, куратори молодіжного краєзнавчо-туристичного клубу «Л.А.М.П.А.» центральної бібліотеки провели для членів клубу краєзнавчий променад, що спрямований на поглиблення нових культурних знань, промоцію культурної інтелектуальної спадщини краю.

Особливістю Лисичанська є те, що у його центральній частині утворився так званий єдиний культурний простір, який охоплює заклади та, водночас, є екскурсійними об’єктами історичного центру.

Гідом пішохідної екскурсії вулицями міста став автор книги «Лисичанск. История в улицах» — Микола Ломако. Також до променаду долучились: краєзнавець — Миколай Скурідін та начальник планово-технічного відділу шахти ім. Мельникова — Олексій Щербак. Екскурсія передбачала постійний діалог учасників клубу з гідом.

В основу екскурсійної розповіді покладено невідомі історії з життя містян та інтерпретовані історико-культурні знання про місто, його особливості. Так, наприклад учасники променаду дізналися про маловідомі факти з історії вулиць рідного Лисичанська. Мали можливість милуватися та вивчати пам’ятки архітектури на проспекті Перемоги та вулицях ім. О. Довженка, ім. М. Грушевського, ім. Д. І. Менделєєва та Шкільна. Досліджували пам’ятник архітектури, будинок-кінотеатр «Октябрьский», взятий під охорону в 2000 році.

Молоді люди з захопленням слухали розповіді про організацію та діяльність престижного серед молоді того часу ХVIII-ХІХ століття учбовий заклад «Лисичанська штейгерська школа»; про могилу учителя математики, похованого біля стін Лисичанської штейгерської школи, а також доторкнулися до головних визначних та найдавніших пам’яток міста — Половецьких баб, скульптур XII столітті н. е.

Родзинкою променаду стала історична будівля Свято-Митрофанівського храму.

Відділ культури Лисичанської міської ради